Wymiana ekranu lenovo G570

Witam,

Mam problem z laptopem, dzisiaj spieszac sie pociagnalem noga za kabel ladowarki i niestety laptop spadl. Spadl poziomo, ekran sie zepsul, ale na szczescie wszystko inne dziala, podlaczylem do drugiego monitora z stacjonarnego komputera i na szczescie dziala wszystko :slight_smile:

Pytanie, jak wymienic ekran? Bo na allegro widze ze sa po 200-240 zl i w sumie fajnie byloby samemu wymienic, bo jak znam zycie serwis mnie skasuje na 400-500 zl :slight_smile: Macie jakies porady? Wiecie jak wymienic ekran? Na yt znalazlem jakis filmik, z wymiany ekranu, ale niestety nie moj model laptopa i u mnie to troche inaczej wyglada. Bede wdzieczny za pomoc.

Ewentualnie jesli ktos ma pojecie, a chce zarobic to z Krakowa jestem :slight_smile:

Dziekuje za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.

Jeśli znasz choć trochę angielski pobierz Service Manual:

http://notebookservicemanual.com/lenovo … guide.html

Masz w nim opisane jak wymienić matrycę.

Oczywiście jeśli laptop jest na gwarancji radzę mimo wszystko zgłośić się do serwisu. Trochę zabawy z rozbieraniem laptopa niestety jest.

Dziekuje za odpowiedz.

No wlasnie znalazlem filmik na ten temat na yt

Tak, jest na gwarancji, laptop kupiony trzy miesiące temu. Natomiast czy jest sens zglaszac to na gwarancji jesli to ewidentnie moja wina? Jest szansa ze to naprawia w ramach gwarancji?

Swoja droga, pamietam jak proponowali mi ubezpieczenie za 300 zl okolo - niezaleznie co by sie stalo, wymiana/naprawa za darmo. Wtedy szkoda mi bylo a tak teraz bedzie trzeba wylozyc… Fajna sprawa z ubezpieczeniem jest…

Wydaje mi się że serwis wymieni matrycę ale poza gwarancją. Warto zadzwonić i się upewnić. Co do samodzielnej wymiany - jest z tym sporo precyzyjnej pracy i nie wiem czy gwarancja wtedy nie przepadnie.

Uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika, serwis od razu coś takiego odrzuci, a może jeszcze sobie doliczą za ekspertyzę. A naprawy w ‘‘autoryzowanych serwisach’’ są bardzo drogie, np wymiana grafiki w laptopie FS 700 zł.

Możesz poszukać na allegro sprzedawcy który gratis wymieni matrycę, nie raz widziałem aukcje matryc z opisem że jak kupisz u tej osoby która wystawiła matrycę to za darmo zmienią matrycę, tyle że za transport płacisz, ale transport (40-50 zł w obie strony) i tak jest tańszy niż robocizna w serwisie.