Wymiana głośników Technics SB-EH 580

Witam.
Chciałbym się do radzić czy jest sens wymiany głośników w kolumnach?
Problemem jest-membrany się porozrywały.Jest to stara 20 letnia wieża
marki Technics SB-EH 580.Jeśli tak to nie muszą być to wygórowane jakością,
jeśli nie to trzeba będzie w końcu się jej pozbyć bo kupiłem nową.
Są to te głośniki w kolumnach największe i mieszczące się na dole.
Na kolunie jest takie oznaczenie:
-impedencja high 6,low 8
-input high 60w,low 120w
Jak mam rozumieć że jeden głośnik niskotonowy ma 120w czy razem obydwa mają 120w?
Budżet na te głośniki oby były najtańsze.

Pewny jesteś, że głośnik nie ma swojego modelu, bo to wygląda mi na model wieży. Te modułowe wieże mają model wieży i głośników. Co do samych głośników: często wymiana jest nieopłacalna, lub niemożliwa bo dość średnio z dostępnością głośników. Najlepiej to rozkręcić głośnik (ten przedni panel, standardowo głośniki są przykręcone od zewnątrzą śrubami (pod maskownicą) i sprawdzić model poszczególnych - po wykręceniu od spodu będzie.

Zmierz membrany i zawieszenie, a następnie kup zestawy naprawcze i wklej.

rozkręciłem i na głośniku pisze jakiś dziwny inicjał T17PL07E6 /CHN/0323CH sam nie wiem co to jest może te głośniki to jakieś podróby, chyba nie muszę koniecznie kupywać identycznych, moim zdaniem aby parametry się zgadzały.

W Lublinie jest Pan co naprawia głośniki/kolumny. Jest bardzo dobrym fachowcem. Mi naprawił TDL RTL3 i śmigają jak nowe. Sklep Elektronika

widziałem tanie głośniki Blow GDN16\8ohm\165\200W, ale nie wiem czy nie będzie szpeciło dźwięku?
bo w wieży były 120W,

Głośnik BLOW GDN16 8Ohm woofer 6,5" 200W 90dB - Produkty - BLOW | Sklep internetowy

a to są zdjęcia moich kolumn






Aż jestem ciekawy jak ty to zrobiłeś że rozerwałeś te membrany bo ja mam taką samą wieżę w 2001 roku ją Kupiłem aż ciężko pomyśleć jak można rozerwać te membrany one są aż takie gumowe No masz chłopie zdolności