Wymiana: Grafika+Procesor+Płyta Główna

Witam,

mam zamiar zmodernizować komputer, dostosowując go do wymagań współczesnych gier. Mam zamiar to rozbić na kilka etapów: karta graficzna->procesor->płyta główna+RAM DDR3.

Mam kilka wątpliwości:

Zasilacz do wymiany na starcie.

Lepiej sprzedać to co masz i złożyć coś nowego.

Procesor: AMD Athlon II X3 460 /3.4GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 320 zł

Płyta główna: Asus M5A78L/USB3 /AMD760G, AM3+/ 275 zł

Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 110 zł

Zasilacz: XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU 225 zł

930zł, zakładam że obudowę masz, do tego pozostaje grafika - 1300-930 to wychodzi 370zł, ale gdybyś sprzedał obecne części to doszło by więcej pieniążków :wink:

Powiedz, co masz za obudowę. Obecna rozbudowa się nie opłaca, bo grafikę kupisz, ale wpierw musisz wymienić zasilacz, bo może się spalić na tym co masz, procesor kupisz pod stary socket i potem płyta też pod stary socket :wink:

Obudowa? Nie do końca wiem, jak to stwierdzić… wg. Everesta jest to"Desktop"; do obudowy wchodzą 4 duże i 2 małe napędy; w specyfikacji płyty głównej podają wymiar microATX (24,4x22).

Czyli sugerujesz sprzedaż samych bebechów, a nie całego zestawu? Ile mógłbym z nich wyciągnąć?

Na tych podzespołachpójdzie mi np. Wiedźmin/Assassins Creed/Skyrim na (co najmniej) wysokich detalach? :wink:

Czyli obudowa też do wymiany, oj niedobrze.

Myślę, że tak będzie najlepiej - takie kupowanie na raty jest nieopłacalne, będziesz musiał kupować gorsze podzespoły na starym sockecie, żeby móc wsadzić to, co się ma :wink:

Bebechy sprzedawać osobno, na allegro widzę, że ktoś chce za płytkę 140zł, a procesor 100zł. Do tego RAM-y, które za aż tak wiele pewnie nie pójdą, weźmy optymistycznie 250zł. Nie wiem do końca czy nie zawyżam, czy nie zaniżam bo sugeruję się tym, co widzę na Allegro.

370+250 = 630zł. Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black kosztuje 140zł, czyli zostaje 490zł. Czyli w tym przypadku warto by wziąć znowu Phenoma II X4 955 BE o 120 zł droższy, ale lepiej sobie radzi w grach i 370zł zostaje na grafikę.

Znalazłem tabliczkę znamionową mojej obudowy. To jest ona: http://www.swistak.pl/a2692981,OBUDOWA- … FC400.html

Jaką grafikę byś do tego polecał? Mógłbym dorzucić jeszcze kilka groszy…

ja nie polecałbym żadnej, dopóki nie zmienisz zasilacza.

jasne, myślałem o tym nowym zestawie :slight_smile:

jak kupisz dobry zasilacz, to w tych pieniądzach (~370 zł) polecam radeon 6770 albo któryś z gts450 jesli wolisz nvidie.

Tak jest, Radeon 6770 w tej kwocie jest chyba najlepszym wyborem :wink:

Obudowa zbyt przewiewna nie jest, pewnie problem by był z jej sprzedaniem, bo tego jest masa, ale gdyby się dało, to lepiej sprzedać i wziąć SilentiumPC Brutus 410 Pure Black :wink:

Dzięki za rady :slight_smile:

No ale skoro nie mogę tego zrobić stopniowo, to wymiana musi jeszcze poczekać, aż trochę dozbieram :wink: