Wymiana grafiki i innych podzespołów w Dell Vostro 220

Siema,

posiadam fabrycznie złożonego Della Vostro 220 MT (http://dell.wroclaw.pl/opis/1414271/dell-vostro-220-mt-n-series-base-mini-tower-chassis.html). W komputerze wymieniałem jedynie kartę graficzną na GeForca 9500GT 1gb od Palita. Chciał bym trochę poprawić jego wydajność i mam pytanie co w nim należy wymienić. Myślę głownie nad grafiką, zasilaczem, może procesorem. Na ten cel mogę przeznaczyć ok. 1000zł. Jakie podzespoły mi polecacie? Czy może nie warto inwestować w ten komputer?

Czekam na odpowiedź

Sprzedać, przypuśćmy za 1200zł z tego co widzę na allegro, przypuśćmy ze przemontujesz z niego dysk na start, bo teraz są strasznie drogie no dobra, obstawmy, że za 1100zł sprzedane.

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 815 zł

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ 379 zł

Pamięć RAM: Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value 110 zł

Karta graficzna: Asus Radeon HD6770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 399 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) 139 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 245 zł

Bardzo fajny procesor, pod żadnym pozorem nie pakuj się w Phenomy od AMD albo co gorsza Buldożery, płyta główna - nie co oszczędzać tego 200zł, bo potem może się okazać że nie ma gniazd albo coś tam. RAM jak każdy RAM, wydaje mi się ciekawszym wyborem niż GoodRAMy ze względu na ten radiator, który poprawia wygląd kości i w jakichś sposób schładza ją (a różnica w cenie to 20-25zł), grafika jak grafika, wydajniejsza od 9500GT, nie jakichś demon jak GTX570/HD6950, ale lepiej ją brać gorszą, niż procesor, bo potem całą platformę być może trzeba będzie zmieniać, obudowa bardzo fajna, mam i w tej cenie nie ma nic lepszego (oczywiście nie jest bez wad, przydałoby się kilka akcesoriów, za które skłonny byłbym zapłacić), zasilacz jak każdy, ma modularne okablowanie, przez co te nieużywane można odczepić i schować :slight_smile:

Wychodzi ok. 2100, kurde wyłączyłem tą zakładkę z tym zestawem :stuck_out_tongue:

Oczywiście wszystko zależy od tego, za ile opchniesz swój dotychczasowy, sugerowałem się tylko i wyłącznie ceną z Allegro :slight_smile:

1000zł na upgrade? To ja bym sprzedał to co masz i kupił coś zupełnie nowego.

Jest pewien problem, nie wiemy jakie procesory wspiera twoja płyta główna, bo nie wszystkie płyty główne ze złączem 775 będą działały ze wszystkimi procesorami na złączu 775. Jeśli nie będzie żadnych ograniczeń to proponuję Quada, np Q6600 czy Q8200.

Co do karty graficznej to musiałbyś sprawdzić ile masz miejsca w obudowie na wysokości karty, żeby po zakupie się nie okazało, że coś nie zmieści. Jeśli by się zmieściły to sugeruję GeForce GTS450, lub Radeona 5770, sam zdecydujesz czy wolisz używkę czy nówkę.

Zasilacz proponuję XFX Core 450 W, Fortrona FSP500-60GHN, lub OCZ ZS 550W.

Jeśli uda ci się zaoszczędzić, kupując używaną grafikę to powinieneś dokupić ramu albo wymienić na 4 GB.

@sla

Na prawde myślisz, że ktoś to w ogóle kupi? Procesorek fajny, ale reszta… No i na pewno nie za takie pieniądze.

lordu462 , nie wiem kto kupi, jak się jest dobrym sprzedawcą to i się kamień z ulicy sprzeda i kto powiedział, że nie da się na części? Było wystawione za tyle na allegro, to tak wpisałem.

Instalowanie C2Q do tego? Nie widzę tego, to jak inwestowanie pieniędzy w 15 letniego, zardzewiało grata :wink:

sla17 , dzięki, prawdopodobnie złożę takiego kompa, tylko mam pytanie odnośnie grafiki. Radeony ogarniają w grach na poziomie tylko 400zł ? Wpadła mi w ucho kiedyś informacja, że radeony bardziej do obrabiania grafiki i projektowania. Podejrzewam, że to głupoty, ale wolę się zapytać bo nie orientuję się obecnie na rynku komputerowym.

Piona :wink:

PS odpłaca się może jeszcze trochę dozbierać i kupić coś jeszcze lepszego, czy nie będzie dużej róznicy?

Sla17 zaproponował Ci bardzo dobry sprzęt z którym się w 100% zgadzam

Spójrz jednak czy twojego PC nie było by lepiej sprzedać na części może byś więcej zarobił

Możesz dozbierać tylko do lepszej grafiki - i7 nie opłaca się brać zbytnio do domu (chyba, że jest się użytkownikiem, który robi rzeczy inne, niż większość), RAM wystarczająca ilość (można kupić 8GB na zapas, albo do bardziej wymagających programów), no a obudowa to taki bajer :wink:

Radeon nie jest zły, osobiście jestem jakoś do nich bardziej przekonany, niż do GeForców :wink: