Wymiana grafiki, komputer nie wstaje

Witam, znajomy wymienił zasilacz i grafikę w komputerze od tego czasu ma na monitorze “No signal” choć komputer chodzi wiatraki pracują. Dowiedziałem się od niego że przy pierwszym uruchomieniu dostał komunikat 2 krótkie sygnały i jeden długi.

Spec:

Amd fx 4100 3x 3,6

Ram Goodram 8 gb 1333

Płyta asus m5a78l-m lx

Zasilacz- Nowy OCZ CorexStram 500W

Grafika- Nowa to XFX 7870 http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7870-1000m-dd-edition-2048-mb-ddr5-minidp-fx-787a-cdfc-471504/

Grafika stara- Jak się nie mylę to GTX210 (ale to chyba bez znaczenia) z tą kartą też już komputer nie chce wstać.

Grafika (ta nowa) została przetestowana już po wszystkim u mnie i wszystko śmigało . Podejrzewam uszkodzenie płyty głównej lub z tego co wyczytałem to pcie 2.0 daje 150W a 3.0 już 300W, nowa grafika jest na 3.0 a płyta daje tylko 2.0. Do grafiki są także dostarczone dwa przewody zasilające 8xpin i 6xpin.

Proszę o jakieś wskazówki co mogło pójść nie tak.

A podłączył dodatkowe zasilanie do karty graficznej?

Czy bez dodatkowego gpu po podłączeniu monitora do karty zintegrowanej jest obraz?

Może spróbujcie wsadzić tą kartę, wyjąć bateryjkę, żeby zresetować BIOS, po kilku minutach wsadzić i dopiero zobaczyć.

Dodane 20.09.2013 (Pt) 8:38

PS: Z tego co wyczytałem to:

"kody dźwiękowe biosu award i phoenix award

1 długi, 2 krótkie - błąd karty graficznej"

Także wyczytałem że to grafika z tych “piknięć” do grafiki było podłączane zasilanie, integra także nie łapie bios resetowany nic nie pomaga. Po zmianie kości ram w drugi slot to samo długi i dwa krótkie. W wcześniejszym slocie już nic. Pozostaje przy tezie, że płyta padła, choć potrzebuje potwierdzenia od kogoś. Jutro do mnie jeszcze znajomy wpadnie żeby te ramy sprawdzić i dam znać co i jak.

Dodane 21.09.2013 (So) 14:59

Mógłby ktoś napisać jaką płytę główną pod to kupić? Tak do 300 zł.