Wymiana grafiki nie pomogła płynności gier

Witam niedawno kupiłem nowy monitor Samsunga 23" wiec mój stary 8600gts nie dawał rady w fullHD, dlatego postanowiłem rzucić te ~750zł i kupiłem GTX460 Palit 768 DDR5 / 192 -> Gpu 675/ Mem 900/ shader 1350, i cheftec’a 500W. Jednak kiedy odpalam wiedźmina na 1920x1080 to wyzima handlowa itd haczy… Wyłączyłem AA zmniejszyłem detale i nadal nic… Nawet 1680x1050 nic nie pomaga… Co to może być ?!

Reszta sprzętu

Athlon X2 Brisbane 4000+ @ 2839Mhz

2x1GB GoodRam 667@810Mhz

czy może to być wina Seven x64 ?! Chyba nie…

________________________

update

To bardzo proste - Wiedźmin każdemu ‘haczy’ - nawet mi. Plus tak właściwie to nie uzyskałeś zbyt dużego przyrostu flopsów w grafice - procesor ogranicza kartę - wszystko się zgadza. Niepotrzebnie wymieniałeś grafikę - skoro wziąłeś nVidię i to tak mocną do tak słabego procesora i pamięci DDR2… trzeba było wziąć ATI, wszystko chodziłoby znacznie lepiej.

I tyle z mojej strony.

Dokup takie same pamiątki jeszcze (chodzi mi o 2gb dodatkowe) i zmień procesor. Wiedźmin znacznie lepiej chodzi na quadach, zwłaszcza z taką kartą.

Grafika super, ale zmień procesor. AMD ATHLON 4000+ to trochę za słabo

Kolego WOJEK64 mi wiedźmin nie haczy.

Tak jak powiedział kolega suchmen, dokup pamięci.

A tak na marginesie, do takiej karty graficznej przydała by się solidna podstawka (płyta główna) a co za tym idzie lepszy procesor, nie wspominając o pamięciach :slight_smile:


Gateway P-7811FX, Core2Duo P8400 2,26GHz, 4GB Ram DDR3 1066, GeForce 9800GTS, 2x250GB Samsung RAID

ta gra lubi ram i to bardzo (jak miałem 2 gb to po iluś minutach grania wywalało do pulpitu losowo). gra też uwielbia wręcz procesor. no taki urok ale podobno wiedźmin 2 ma być znacznie bardziej dopracowany (zmieniono silnik graficzny na dużo lepszy)

taaa a assasssin’s creed 2 full detal, full hd i zero problemów…

Zawsze są wyjątki :wink: Mi np nie tnie Gothic 3 :smiley:

Chrucik bo wiedźmin bazuje na silniku graficznym, który nie jest do końca dopracowany i nie jest wydajny.