Wymiana grafiki w asusie

Chce wymienić grafike w asus X75V na lepszą obecna to gt 740m i i3 3120m 8gb ram 1066mhz

wymieniE na najlepszą jeżeli się da nie obchodzi mnie cena tylko nie piszcie egpu bo to jest laptop

Tylko egpu o ile ma odpowiednie wejścia/wyjścia

https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89902.0.html
VRAM DDR3 (wyjątkowej klasy “zabytek” o charakterze anty-wydajnościowym dla GPU) !


Od 3:30:00

Przeszło Ci ?

Dobra .
GT 755M (cena ?) +2x2GB DDR5* (cena ?) + CPU (cena ?) + koszt usługi wymiany ? Zdrowy rozsądek ? Ekonomia ?
Wniosek ? MONKEY BUSINESS !
*Zamiana DDR3 na DDR5 jest awykonalna (gniazdo) .

halo a co ma wersja vram w grafice ??? Przecież złącze jest takie samo, chyba ci się coś pomyliło ze zwykłym ramem z tym gniazdem, nie masz pojecia o sprzęcie, w ogole skąd ty się urwałeś jako ekspert na forum, RAM zwykły w laptopie ma ddr 3 i nie może go zmienić na ddr4 ze wzgledu na gniazdo, nie ma jeszcze ramu ddr5, a gddr3 na grafice nie ma z tym żadnego związku i może wymienić grafikę na taką z gddr5 o ile jest taka możliwość, w pctach to nie problem, w laptopach rożnie, ze wzgledu na gabaryty, czy lutowanie, czy oddawanie ciepła, skompromitowałeś się na maxa gościu

Zielonego pojęcia ! Szyna pamięci ? Ilość kości pamięci ?

A powinna… bo zamiast kombinować z praktycznie nieopłacalną wymianą GPU (o ile się da? i chyba lutowana? do płyty), a w następnym temacie widzę, że chcesz wymieniać CPU?

Więc, jak Ci na kasie nie zależy, sprzedajesz tego i kupujesz odpowiedni nowy.

W sprawie wymian podzespołów napisz do serwisu Asusa - niech doradzą

W przypadku pamięci operacyjnej niewykonalne, ale karty grafiki i pamięć VRAM może być różna - zależy od konstrukcji karty. Problem może być wtedy, jak na płycie głównej laptopa wlutowane są pamięci DDR3, a chciałbyś zamienić na DDR5.

W DDR5 piny mają inne funkcje i co z tego , że do gniazda można je wlutować ?

Co ty w ogole gadasz przeciez przy podlaczaniu karty graficznej nie ma to w ogole znaczenia ja do jednej i tej samej jednostki podlaczalem karty z vram ddr2,ddr3 i ddr5 - ty nie lapiesz ze karty graficzne maja takie same wejscie niezaleznie od wersji vram. ( vram jest na karcie graficznej, to nie jest tak jak ze zwyklym ramem ze go gdzies wpinasz chlopie, i jak ty chcesz dac do laptopa 2x2 vramu ddr5 niezaleznie od karty graficznej? To w ogole nie ma sensu co napisałes, karta graficzna ma juz wbudowany vram w karcie np. Vram 5 i jak masz taka karte mozesz miec wpiete normalne ramy ddr 3 xD to jest niezalezne od siebie einsteinie.

Nie moge z twojej pseudo wiedzy wes mi pokaz gdzie można kupić twoje wyczarowane 2x2gb ddr 5 bo legendy o smokach to kazdy może pisać xD.

@KAZDAN63 raczej miał na myśli pamięć karty grafiki VRAM DDR3 wlutowaną w płytę laptopa i tu wymiana na DDR5 może nie być możliwa.

Wlutowane jest co najwyzej zlacze grafiki a nie sam vram

A tam, większość ma wlutowany VRAM w płytę laptopa. Z 10% kart laptopowych masz na złączu PCIE (złącze MXM) to max.

jak masz karte graficzna w laptopie to masz albo wlutowane zlocze albo nie, jesli jest wlutowane złocze to i inne rzeczy mogą być zlutowane ale jak nie jest to można normalnie wyjąć i to jest podstawa, a nie że vram jest lutwany. Zreszta dyskusja bez sensu bo vrama sie nie wymienia bo tu nie chodzi o gniazdo, karta graficzna to spójna konstrukcja i nie można jak to napisał kazdan sobie wymienić grafikę na inną i dać do niej odzielnie vram 2x2gb ddr5, grafika to jest całość, albo możesz wyjąć w calosci albo nie, nie mozna sie bawic w jakies zmienianie vramu xD jesli mozesz wymienic karte to tylko zalezy od niej czy ona ma vram3 czy 5 a nie ze sobie wezmiesz karte a pozniej do niej do gniazda vramu doloysz jak to kazdan wymyślił pseudo ekspert.

Przeczytaj to jeszcze raz,popraw błędy i przetłumacz… bo nie wiem o co Ci chodzi?

Proste jak budowa cepa - karta graficzna jest całością nie można sobie jak to wymyślił kazdan63 wymieniać sam vram albo kupić nową grafikę i dołożyć do niej 2x2gb ddr5 vramu xDDD

No tak daje grafike 755, jesli laptop nie ma wlutowanej starej grafiki i da sie ja normalnie wyjac to mozna ja wlożyć jak się zmiesci, nie ważne czy ona ma vram3 czy vram5 jak to sobie kazdan wymyślił że dołoży do tego ddr5 2x2gb xDDD Zgadzam sie wiekszosc laptopow ma wbudowana karte graficzną cała blaszka pcb i złocze i inne komponenty są zlutowane z płytą głowną i wtedy sie nie da wymienić. Po prostu nie ogarniam oco mu chodzi z tym vramem i wymiana vram 3 na vram5 xD Nie wiem on mysli ze to sie kupuje odzielnie grafikie i v ram do niej czy co, czy jak sie ma grafike vram 5 to trzeba miec ramy zwykłe ddr5 - czyli takie które nie istnieją.

To juz ostatni post nie chce spamować wiecej, najbardziej tego nie rozumiem, jeśli mu chodzi o normalny ram to po prostu odleciał, jeśli mu chodzi o vram to nie ma żadnego wzgledu na gniazdo po prostu albo masz zalutowaną karte złoczę,vramy - cała płytka pcb, a jeśli nie wymieniasz ją bez problemu jesli pasuje wymiarami i ma takie same złoczę nie ważne czy to vram 2,3 czy 5. EOT Co to wogole jest gniazdo vramu? Przeciez pamiec vram jest lutowana do płytki pcb karty graficznej nie wkłada sie jej jak normalnego ramu do gniazda,.

Nie wymienisz na żadną inną, trzeba było kupować laptopa ze slotem MXM wtedy byś mógł.

Mogę wlutować zamiast 740m 755m tylko nie wiem gdzie kupić

Sam to sobie możesz… dzwonisz do serwisu, który zajmuje się naprawą laptopów i płyt głównych i pytasz, czy da radę i czy zrobią i za ile? - wymiana BGA na ten sam typ, to około 400 do 600 zł, a w Twoim przypadku koszty mogą być wyższe.