Wymiana grafiki w starym PC


(Raziel1793) #1

Witam, zastanawiam się nad wymianą grafiki w dość leciwym już komputerze, który jako tako radzi sobie na niskich  ustawieniach w grach w fhd.  Specyfikacja komputera to  AMD Phenom 9650 x4 2,3 GHz, 6 GB RAM DDR2 800 MHz, GPU  AMD HD 5700 1 GB, PSU 620W Modecom Carbon. Najbardziej optymalną opcją wydaje mi się GTX 750ti 2GB lub coś o podobnej wydajności i cenie.  Czy ma sens taki mały upgrade i czy jest opłacalny? jaki wzrost fpsów można się spodziewać po nowej karcie?  Te pytania kieruje do was. Z góry dziękuje i pozdrawiam.


(Nelight) #2

Na Twoim miejscu odłożył bym budżet na kupkę z napisem “na nowy pc” bo procesor jest dość stary i będzie ta kartę graficzną ograniczał.

Zasilacz będzie również do wymiany. Nie ma sensu w aktualny zestaw inwestować.


(askow) #3

Ten “mały upgrade” miałby sens z nieco lepszym procesorem, jeżeli jesteś zainteresowany podaj model płyty, jeżeli nie, to j.w.  


(ra-v) #4

Między tym Radeonem a 750 Ti jest duża różnica, nawet 950 miałaby sens, jeśli chcesz mieć kartę odrobinę dłużej. Jeśli ten Radeon radzi sobie jako tako w FHD w tych grach, które masz, to 750 Ti  powinien działać płynnie. NVidia z prockiem AMD ;lepiej się spisze. To tylko kwestia tego, ile możesz wydać.

 

Gdybyś nawet całą resztę wymienił, to grafika może zawsze zostać. Pod większym znakiem zapytania jest np. wymiana procesora na Phenoma II generacji. Można kupić za 180-200 zł, a stary sprzedać za 60-80 zł. Ale pytanie czy nie lepiej zbierać pieniądze pod i3, nawet 4generacji. Ewentualnie poczekać do premiery AMD Zen.