Wymiana hdd w laptopie i instalacja systemu

W laptopie Asus K52jc wymieniłem dysk HDD na SSD. Na dysku ssd chcialem przywrocic system z plyt recovery które wykonałem po zakupie laptopa jednak po skopiowaniu danych pojawia sie a reboot and select proper device, wczesniej (po pierwszej próbie przywracania ) był duży, czerwony napis ERROR i can not open file c:\recovery.dat. Jak przywrócić system na ssd przy użyciu tych płyt ?

Nie bardzo “kumam”, bo chba za rano. EFI w biosie włączyłeś?

Jaki system chcesz przywrócić

Włączyłem UEFI, chce przywrócić windows 7 hp x64

Z plyt ktore kiedyś przywravaly system na moim hdd teraz przywraca sie ukryta partycja recovery z ktora nic dalej nie moge zrobic

Z tego co się orientuje to będzie działać tylko na oryginalnym dysku. Płyty Recovery nie zadziałają na innym dysku. Wykonaj czystą instalację Windowsa zgodnego z posiadaną licencją przynajmniej pozbędziesz się tony syfu instalowanego razem z systemem z partycji recovery.

Tylko ze niedawno robilem taki sam zabieg na komoiterze stacjonarnym, w ten sam sposób i wszystko działało, ktos na forum Asusa tez pisal zeby zrobic to w ten sposob ale n8c wiecej tam nie bylo

Myślałem o czystej instalacji ale co z legalnoscia ? Poza tym mam problem zeby zdobyc oryginalny nosnik

Jaki system ilu bitowy. Legalność systemu wystarczy sticker na obudowie plus dowód zakupu. Partycja Recovery w żaden sposób nie wpływa na legalność systemu.

Windows 7 home premium x64 wiem ze.nie wplywa ale.chodzi o to czy wlasnie aktywowanie czystego windowsa na kluczu do licencji COA jest legalne

Tak jest legalne.

 

http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

 

Jakby nie działało pisz na pw.

Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aktywacja Windows’a 7 z naklejki nie powiodła się, 

wszystko jest zgodnie z licencją. 

 

Poza tym tak jak mówi  mrFreeze , pozbędziesz się tony syfu które dorzuca producent w ramach recovery

W razie czego telefon na aktywację telefoniczną Microsoft - powinno pójść. W razie problemów kontakt z konsultantem Microsoft, wyjaśnienie sytuacji i nie robią żadnych problemów. Zwłaszcza, jeśli ostatnia aktywacja tego klucza miała miejsce np. parę lat temu zaraz po zakupie laptopa, a nie 4 razy w zeszłym tygodniu na 4 różnych kluczach sprzętowych.

Support Asusa: napisali że z tych płyt recovery nie da sie przywrócić systemu na innym dysku.

System zainstalowałem z płyty i aktywowalem telefonicznie