Wymiana kabla w ładowarce USB do Smartfona - korzyści?

Witam, od jakiegoś czasu posiadam tel Motorola Defy+.

Wszytsko ładnie, pięknie, lecz zaczęła mnie wkurzać ładowarka, a dokładnie krótki kabel do niej : /

Długośc kabla to 1 m, niby standardowo, ale kuźwa czasem za mało, zależy w jakim miejscu się jest i ten tel się ładuje.

I pytanie mam takie, czy jak kupię dłuższy kabel micro-USB, to czy nie stracę na jakości ładowaniu?

Czy wtedy bateria szybciej straci swoją żywotność?

Czy jednak nie kombinować, i męczyć się na oryginalnym kablu producenta?

Specyfikacja ładowarki:

MODEL: FMP5507A

INPUT: 100-240V ~50/60 Hz 0.2A

OUTPUT: 5.1V=850mA

Czy robi jakąś to różnicę, czy kabel ma 1, 2, czy 3 m?

Czekam na odpowiedzi :slight_smile:

Różnicę robi, ale nieznaczną, niezauważalną. Nie powinno być problemu z ładowaniem.

Kolego zasada jest taka.Im dłuższy przewód i cieńki tym wiekszy spadek napięcia. Przy 3 m przewodu nie bedziesz miał wielkiej róznicy.

Czyli bez wahania moge kupić 2, bądź 3 m?

Powiedzcie mi jeszcze czm one się tak naprawdę różnią?

http://allegro.pl/super-kabel-usb-a-micro-b-2-0-2m-i3404762146.html

, a ten

http://allegro.pl/dlugi-kabel-micro-usb-motorola-defy-mini-2m-i3463165367.html

I którego kupić?

Chyba dłuższy i grubszy :stuck_out_tongue:

Co do powyższego pytania, 4 pin a 30 to spora różnica :stuck_out_tongue:

Co do samego usb vs gniazdko, różnica w mocy (będziesz dłużej ładował). Na twoim miejscu uwaliłbym kabel z ładowarki w połowie i dolutował jakiś cienki, dużo z tym roboty nie ma, byle nie zewrzeć i zlutować / skręcić kolorami po czym zaizolować :P)

Ja to wręcz nie nawidzę takich “robótek”, po co mam coś rozwalać oryginalnego, żeby później z jakimś “cudem” się bawić.

No to jak się będzie dłużej ładować to tam luz, nawet nie odczuje pewnie.

Mi tylko chodziło o to, czy ewentualne skoki napięć pomiędzy ładowarką, a nowym, dłuższym kablem nie wpłynie jakoś ujemnie na żywotność baterii.

Właśnie czym dłuższy i cieńszy tym większy spadek napięcia. Przy tej samej długości przewód grubszy da mniejszy spadek napięcia, więc się mijasz z prawdą.

Nie będzie żadnych “skoków” napięcia dlatego, że parametry nie będą zmienne w czasie, wystąpi tylko jakiś stały spadek napięcia zależny od długości i przekroju żył tego przewodu.

W przypadku bardzo cienkich żył w tanim (kiepskim) przewodzie spadek przy 2-3 m może być już zauważalny jednak nie spowoduje to usterki ani telefonu ani akumulatora tylko spowoduje wydłużenie czasu ładowania.

Zawsze możesz dokupić przedłużacz usb 1-2 metry. Przyda się do telefonu a czasami do czegoś innego :wink: 2 metry maksymalnie.