Wymiana karty dźwiękowej

Witam. Obecnie posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową realtek ALC888/1200, czy warto ją wymienić na sound blastera audigy (głośniki 3:1 jakieś tam creativa xP). Jeszcze jedno pytanie czy zintegrowana karta ogranicza w jakiś sposób procesor?

Bl4d3 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

  1. Każda zmiana karty dźwiękowej ze zintegrowanej na normalną jest z reguły dobra, bo niezintegrowana jest lepsza.

  2. Nie ogranicza.

Audigy to dość stary model. Ja posiadam obecnie Audigy SE i jestem z niej zadowolony. Ale niestety Creative nie przepada za wspieraniem starszego typu kart.

Oczywiście tak czy inaczej jest to lepszy wybór niż zintegrowana, ale jeżeli jesteś tylko nazwijmy to zwykłym użytkownikiem kompa, to różnicy nie odczujesz.

Dodam od siebie że obecnie siedze na WIN 7 x64 i się namęczyłem z tą kartą trochę. System wszystko wykrył, ale stery od Creativa są ujmijmy to do d…y. Najbardziej mnie denerwował brak equalizera. Dlatego przeszedłem na nieoficjalne stery, gdzie problem znikł.