Wymiana Karty graficznej. 400 do 500zł

(Karnik93) #1

Witam, na troche przed wakacjami zamierzam kupić nową karte graficzną, bo tą którą posiadam teraz, sam nie wiem czy z niej jeszcze coś wyciągne, nawet spróbuje ją troche podkręcić. Mam teraz GTX'a 460.

Myślę nad kartą:

-GeForce GTX 750

-GeForce GTX 650 Ti.

Pozdrawiam.

(Odyniec_Stary) #2

Pełną konfigurację wraz z modelem zasilacza podaj

(Longhorn2009) #3

Przesiadka z GTX460 na te podane powyżej nie ma sensu jak dla mnie, na wydajności nie zyskasz zbyt wiele.

(Semtex) #4

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(Fan Xp) #5

http://www.hwcompare.com/17152/geforce-gtx-460-vs-geforce-gtx-750/ nawet i byś stracił wydajność.

(Karnik93) #6

Płyta głowna: ASRock M3A770DE

Procesor - AMD Athlon II X4 645 @3.30

Powiem wam szczerze że zastanawiałem się nad wymianą danej części tylko nie wiem co był by najkorzystniejsze.

(Odyniec_Stary) #7

Zasilacz od razu do wymiany, bo to nie zasilacz.

Zmiana na powyższe karty moim zdaniem średnio opłacalna.

A wsadzać mocniejszą przy tym procesorze to też niekoniecznie dobry pomysł.

(Karnik93) #8

Zasilacz + procesor? + najwyżesz podkręcić karte?

No nad procesorem myślałem wczoraj i myślałem nad jakąś gorszą i5/i7 coś również nie drogiego, ktoś pomógłby mi powybierać najdogodniejsze podzespoły? Jestem niestety w tych sprawach strasznie zielony.

Nie chce również wydawać jakiś kolosalnych kwot a chciałbym jeszcze troche pograć na owym komputerze w lepsze produkcje z 2014 :wink:

(krejzol123) #9

Zasilacz tani i dobry corsair vs 450 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

(falcon89) #10

Jeśli już zmieniać kartę to na taką która będzie zauważalnie wydajniejsza.

Za ok 550zł jest GTX 750Ti.

Procesor Intel i5 ok 650 zł, płyta po kosztach ok 200zł

(Karnik93) #11

Tak. Dysk mam SATA.

Czyli, najpierw kupić zasiacz + procesor?

(falcon89) #12

Jeśli chcesz zmienić procesor na Intel i5 to płytę też musisz zmienić. 

(Karnik93) #13

Dzięki za wszystko odpowiedzi, jeszcze troche zbierania za mną :slight_smile: