Wymiana karty graficznej a licencja Windows 10 po upgrade z Win 7 BOX

Witam, szukałem odpowiedzi w wielu miejscach ale pojawiają się sprzeczne informacje dlatego postanowiłem zapytać użytkowników forum, może ktoś już to przechodził, a więc:

Mam (miałem) Windows 7 BOX Home Premium, zaktualizowałem za free do Windows 10. I teraz pytanie czy mogę wymienić kartę graficzną (chce w to wrzucić ok. 1k PLN) więc miło by było jakby ten zakup nie wiązał się z koniecznością zakupu nowego Windowsa…

O ile w wersji BOX nie było problemów to nie do końca jest jasne jak zachowa się Windows 10, czy nie okaże się że nagle zrobiła mi się z systemu wersja OEM i po wymianie grafiki nie będzie się chciał aktywować…

Czy ktoś z Was przez to przechodził? Ma jakieś doświadczenia w tej materii?

Karta graficzna w żaden sposób nie jest powiązana z kluczem Windows. Możesz wymienić. 

Raczej wymiana samej karty nie wpłynie na aktywację systemu. A jak  się zburzy (dezaktywuje) najwyżej ponownie go aktywujesz i po krzyku.

Właśnie chodzi o to że nikt tak na prawdę nie wie co się dzieje z licencją BOX po upgrade do Win 10… I już się pojawiały problemy z aktywacją po… upgrade BIOSu co jest już mega śmieszne…

Ewentualne problemy mógłbyś mieć po wymianie płyty głównej. W przypadku karty graficznej nie powinno być żadnego problemu.

Możesz wymieniać karty graficzne do woli. Upgrade BIOSu i utrata aktywacji była błędem MSu a nie polityką. Po aktualizacji do W10 nie będzie oznaczenia w licencji typu BOX (z tego co pamiętam), ale to nie ma wielkiego znaczenia.

Kontaktowałeś się w tej sprawie z pomocą techniczną MS? Myślę, że udzielą odpowiedzi na twoje pytanie. 

właśnie czytam i widzę coś takiego:

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-win_upgrade/windows-7-box-jaki-będzie-windows-10-oem-czy/436d3430-0cff-4b5d-8912-7acd0a874c7d?auth=1

“Po wykonaniu uaktualnienia, będziesz mógł używać Windows 10 tylko na tym urządzeniu.”

Czyli wygląda na to że zmiany sprzętowe będą utrudnione. Dlatego właśnie zadaje pytanie na forum czy ktoś wymieniał sprzęt w swoim PC po aktualizacji do Win 10

Nie ma problemów z systemem i aktywacją po zmianie karty graficznej. Wymieniałem grafikę u znajomego w stacjonarnym komputerze i nic się nie działo w kwestii o którą pytasz. Ma Windows 10 Pro OEM.

Nie będzie problemu - ogólnie zasada jest taka, że nie wymieniać “na raz” za dużo elementów. Kartę graficzną możesz spokojnie wymieniać/dokładać nowe, RAM, dysk. Schody pojawiają się przy zmianie płyty głównej (nawet na identyczny model, gdy przychodzi np. inna z serwisu), czy czasem procesora.

Ale nawet po wymianie wszystkich elementów komputera można aktywować ponownie licencję - wystarczy zadzwonić na infolinię MS i podać szczegóły.

Jakie  szczegóły?

@fiesta: “rozmawiasz” z automatem - podajesz wygenerowany ciąg cyfr (tonowo), automat zwraca także ciąg cyfr służący do reaktywacji systemu.

Aktualizacja do Windows 10 i jest darmowa i przypisana do danego komputera. Jednak nadal masz Windows 7 BOX i możesz go przenieść na inny sprzęt, więc na ten system licencji nie tracisz. Jeśli przeniesiesz system w trakcie “promocji”, to myślę, że nie powinno być problemu z aktualizacją na nowym sprzęcie, ale to najlepiej zadzwonić do MS.