Wymiana karty graficznej a sterowniki

Cze.Kolega kupił karte graficzną r9 280x a ja mam u siebie r9 290 i chciałem ją u siebie przetestować i tu pytanie czy jest wymagana reinstalacja sterowników czy tylko wystarczy przełożyć karte ?

Sterowniki powinny się same zainstalować po włożeniu karty graficznej a jak wyświetli jakiś błąd to trzeba będzie sciągąć ze strony producenta

o_0 takie cuda to chyba tylko w erze.

@krispal

Ja raz przełożyłem dysk z kompa który ma Radeona 7770 do laptopa z Radkiem 5470 i wszystko zadziałało bez reinstalacji sterowników.

Pytam dlatego,że te karty pracują na tym samym sterowniku i sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie i czy bez reinstalacji karta nie straci na wydajności czy cuś

Jak instalujesz/podłączasz nowy sprzęt system szuka czy ma sterowniki do tego sprzętu.

Skoro obie karty pracują na tym samym sterowniku (ten sam plik instalatora jest pobierany dla obu kart) to najprawdopodobniej ten sam plik sterownika obsługuje obie karty (producenci rzadko kiedy robią osobne pliki sterownika wrzucając je do wspólnego instalatora).

Tak więc sterownik do tej drugiej karty masz już obecny w systemie i system powinien automatycznie go użyć dla niej, może jedynie być konieczne ponowne uruchomienie systemu aby sterownik zaskoczył.

Po wpięciu karty vtx3d r9 280x v2  system wykrył jako standardową karte ,sterowniki catalist na których działał xfx r9 290 nie dzialały .pomogła reinstalacja sterownika

A próbowałeś jeszcze raz restartować?

Bo przy pierwszym uruchomieniu to system na pewno ci najpierw wystartuje ją na swoim standardowym sterowniku ale po restarcie powinien załapać prawidłowy, ja tak miałem z kartą nVidii gdy zmieniałem.

 

Ale to tak już na marginesie skoro już ci działa.

tak był restartowany 2 razy mimo to sterownik nie rozpoznał karty

 komp uruchomił się w rozdziałce 800x600…he he