Wymiana karty graficznej bez odinstalowania sterowników

Tak jak w temacie. Chodzi o to że moja aktualna karta zdechła i szczerze nie mam jak odinstalować tych sterowników.

Jeśli płyta główna nie ma karty zintegrowanej to zamontuj sprawną kartę a system powinien zrobić swoje, czyli uruchomić się.

I tu jest problem bo nie mam integry

No właśnie, to nie ma innego wyjścia jak zamontować nową kartę, podłączyć monitor i uruchomić na nowej karcie. System powinien zainstalować swoje sterowniki i się uruchomić. Stare sterowniki będą przez system ignorowane, choć nie jest to “czysta” sytuacja.

Dobra dzięki Ci bardzo

każda po włożeniu ruszy bez problemu, o ile nie kupisz “nowej zdechłej” 10 latki na Allegro…

Nie no bez przesady xD będę szukać gtxa 970 w dobrej cenie i z pewnością ze działa

Albo uruchomić komputer w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki i uruchomić komputer ponownie wtedy będzie czyściej.

i wyczyścić system za pomocą tego narzędzia:


Wtedy można zainstalować nowe sterowniki.

… chodza koło 500, za tyle ostatnio widziałem rx 570 nówkę, jak popolujesz. :wink:

Tak jak pisał @Astor444 - wkładasz nową i tyle. Kompletnie nie przejmuj się tym, że w systemie są też inne sterowniki. Ja na jednym ze swoich komputerów mam sterowniki do chyba 5 różnych kart, trzech AMD, dwóch różnych Nvidii i jeszcze jakiś inny “wynalazek”. System bierze to, co mu potrzebne.
Co ciekawe, zmieniałem te karty wielokrotnie i po pierwszej instalacji, gdy instalował nowe sterowniki, teraz mogę dowolnie je zmieniać i system po prostu staruje od razu tak, jakby od zawsze ta aktualna tam siedziała. :slight_smile: