Wymiana karty graficznej i brak obrazu

Dostałem (na razie na próbe) kartę NVIDIA GeForce 8800 GT 512 MB i ona działa. Wszystko ładnie śmiga, kolory o wiele ładniejsze, wszystko w komputerze odżyło. :smiley:

Mam tylko problem. Karta ma 2 wyjścia DVI i 1 HDMI. Podłączam kabel pod HDMI i brak obrazu. ;/

Dlaczego? Co zrobić, aby uzyskać obraz przez HDMI ? W ustawieniach NVIDII w ogóle nie widzi on wyjścia HDMI.

Port HDMI karty często aktywuje się dopiero przy ładowaniu systemu i sterowników do karty grafiki.

Lub coś nie tak z portem HDMI.

Sprawdź, czy ta karta wymaga dodatkowego zasilania? (wtyczka na karcie), a jak wymaga, czy jest podłączone zasilanie bezpośrednio z zasilacza.

Port HDMI działa, bo była ta karta w innym kompie i na HDMI latało wszystko.

Dodatkowe zasilanie jest na karcie i jest podłączone prostu z zasilacza.

Może jakoś trzeba aktywować ten HDMI w Windowsie czy Panelu NVIDII ?

@edit:

Po przełączeniu telewizora z HDMI 2 (DVI na karcie) na HDMI 1 (HDMI do HDMI na karcie) obraz mrygnie (pokazuje telewizor wejście HDMI) i wyłącza się. Tak jakby opcja HDMI na karcie była jakoś wyłączona…

@edit2:

Udało się. Odpiąłem po prostu kabel DVI i działa na HDMI. Tylko problem teraz, bo obraz stał się jakiś taki wyblakły. Jak na tej starej karcie NVIDIA Quadro. Na wyjściu DVI>HDMI były super kolory.