Wymiana karty graficznej i zasilacza

Witam chciałbym sie szanownych użytkowników forum poradzić jaka karte do tego zabytkowego sprzetu kupić konfiguracja wygląda nastepująco;

Celeron d331 2,6ghz

ram 512ddr2 533 goodram i gingston 2 gb ddr2 667 w sumie plyta wykrywa 1,5gb wiem ze malo ale moze miec ograniczenie

plyta GIGABYTE 945GZ i uklad integra GA-81945GZME-RH wiem ze plyta ma wejscie pci-e ale nie 16 wyglada ja 16 ale ma ograniczenie cyfrowe i o ile by byla mniejsza wydajnosc poszczegolnych kart

zasilacz MODECOM FEEL II

i jeszcze 1 pytanie raz mialem przypadek ze bity spadly do 4 i byl problem w stylu sterownik grafiki nie odpowiada czy ktos moze rozwiac mi watpliwosci czy to 1 razowe czy poprostu uklad odpowiadajacy za grafike bo nie jest to karta jest juz na tyle zuzyty ze zaczyna miec swoje humory wszystkim ktorzy odpowiedza na moj temat i pomoga z gory dziekuje

Po pierwsze nie pisz tak chaotycznie bo się tego czytać nie da :?

Jaki masz budżet na rozbudowę?

W tym zestawie przydał by się również nowy procesor bo obecny jest kiepski.

Karta graficzna na PCI-Express będzie działać jednak nie zadziała z pełna przepustowością.

Raczej jednorazowa sytuacja.

tak do 3 stowek Szotek komputer ma tylko trawic internetowki nic innego interesuja mnie filmy gry internetowe pokroju Runes of Magic Metin2 2 naraz itp

W takim razie zaproponuję Corsair CX430 + GeForce 8600GE i za pozostałe pieniądze możesz kupić Pentium Dual-Core E2160

A jakis zasilacz z mniejszym poborem mocy co podoła temu zestawowi i jeszcze jakas alternatywa kart zebym mial cos do wyboru jesli sie kalkuluje bo kolega ma 2 rdzenie proc i ma 350w z karta 9600gt proc to athlon wiec czy da rade mniej pobierajacy zaasilacz irowniez do mojego i napisz jeszcze ile by spadala wydajnosc karty pozdrawiam i dziekuje za pomoc

http://allegro.pl/oryginalny-fortron-40 … 24567.html

Po co płacić za korsarza 150 zł jak za 65 zł masz lepszego Fortrona. :slight_smile:

raigy6 mozesz podac jeszcze jakies karty ktore ewentlanie bym mogl kupic i ile by mialy ograniczenie przez to moje felerne wejscie zobacz o co chodzi czytajac dane plyty z gory dziekuje za pomoc

"Zastosowany w tej płycie mostek północny nie obsługuje PCI-Ex

Złącze PCI-Ex o szerokości 4 linii podłączone jest do mostka południowego i jest to maximum co można z tej konfiguracji wykrzesać, nie zmienią tego żadne ustawienia, modyfikacje i inne czary."

Znalazłem to na internecie. Więc lipszton, musisz zmienić płyte główną na minimum Pci-e x16 i na wejście LGA 775 na procesor ten Twój celeron.

  1. ja bym zmodernizował całego kompa od stóp do głów

  2. jak nie masz kasy to pozostaje Ci wymiana płyty głównej, lecz przy normalnej przepustowości x16 wiele nie zyskasz, Twój komputer to już niestety zabytek.

  3. patrz punkt 1 :stuck_out_tongue:

raigy6 , mylisz się i to bardzo :x

Karta graficzna zadziała na x16, jedynie będzie miała ograniczoną przepustowość więc autor wątku nie musi zmieniać płyty ponieważ ograniczenie przepustowości będzie raczej nieodczuwalne.

Jeśli weźmiesz tego fortrona to za zaoszczędzone pieniądze weź GF 9600GT

PS.

Zasilacze pochodzą z demontażu nie wiadomo jaka była ich przeszłość… a co nówka to nówka :lol:

To szotek jesli masz troszke czasu podaj konkretne linki do kart i ewentualnie ktora o ile by byla ograniczona i tu sie rodzi moje pytanie czy pozostale komponenty nie beda sie gryzly z karta ktora kupie wiec podaj te do ktorych masz pewnosc bo lepiej slabsza a wydajna pod sprzet niz mocniejsza a problemy w stylu przepiecia spalenie niewyrabianie jakiegos komponentu z gory dziekuje

Dodane 30.06.2011 (Cz) 7:45

raigy6 odp do ciebie jak nie obsluguje skoro w instrukcji mam p wrecz lopatologicznie napisane cytat;

<> obok napisane zeby zapoznac sie z tabelka ktora jest dalej

wiec moim skromnym zdaniem karta ma wejscie pci e x 16 lecz cyfrowo wlasnie z podobnego ograniczenia jak napisales ma przepustowosc x 4

Mój błąd… Jednak na polskiej stronie producenta nie było żadnej tabeli obsługiwanych kart :?

W takim wypadku lepiej szukaj płyty pod PCI-E x16 i LGA 775 tak jak mówił raigy6 , albo sprzedaj stare graty i zainwestuj w nową platformę.

P.S A to że płyta główna ma slot x4 to nic nie znaczy kolega tutaj również taki posiada a grafika działała karta-geforce-9800gt-wyswietla-artefakty-t451918.html . Jednak jeśli producent podał listę działających grafik to lepiej nie kombinować :stuck_out_tongue: