Wymiana karty graficznej na lepszą/wydajniejszą od aktualnej

W swoim zestawie chciałbym wymienić kartę grafiki na lepszą i nie ruszać pozostałych podzespołów. Procesor to Ryzen 5 1600X, płyta główna B450M PRO-VDH, RAM HyperX 16 GB DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1060 6 GB, zasilacz beQuiet 500W, monitor iiyama G Master G2530HSU 75 HZ. Chciałbym żeby procesor nie ograniczał karty i na odwrót tak żeby maksymalnie/optymalnie wykorzystać możliwości jednego i drugiego. Warto inwestować w nową czy może używaną? Chyba, że do tego zestawu nic lepszego się nie da wsadzić?

Do tego procesora możesz dać dowolną kartę graficzną łącznie z RTX 3090 bo chyba w żadnej grze jeszcze nie dobije do 100%.

Mała uwaga: 4K nie obciąża tak procka jak FHD. Aczkolwiek wybór karty zależy przede wszystkim od budżetu. I możliwości zasilacza. I długości obudowy :wink:

Forest przestrzega przed zakupem używanych. A jeśli już, to z pewnego źródła.

W nową, ponieważ nie wiadomo czy karta nie służyła do kopania kryptowalut. W takim przypadku na 99% karta pracowała 24h na podmienionym biosie.

A w przypadku niektórych osób z forum zaliczyć by także długość EGO :joy:

Lans na kartę grafiki? To jeszcze jest grane?

No ba, to zawsze będzie w modzie :slight_smile:

Czyli taki RTX 2060 lub RX 5600 byłby w sam raz dla tego procesora a wzrost wydajności byłby już zauważalny w porównaniu do GTX 1060? Oczywiście mowa o 6GB.

Szczerze mówiąc, jakiejś oszałamiającej różnicy nie zauważysz. 1060 to nadal dobry średniak, najpopularniejsza grafika na Steam. Do płynnego grania w FHD więcej nie potrzeba.

Jeśli wymieniać, to na coś z nowej generacji. Za chwilę będzie premiera nowych kart od AMD oraz średniaków RTX 3xxx. Chyba warto poczekać.

Zdecydowanie, RTX 3060 ma być coś koło 2700 Super/2080 za jakieś 1700zł.

Najlepiej jak ma by uywka to tylko z dowodem zakupu z normalnego/znanego sklepu. Ja kupiem dzieciom RX570 z jeszcze roczn gwarancj w x-kom.

Ważna gwarancja nie daje pewności, że w karcie nie było grzebane.

Akurat na tym się znam trochę lepiej niż zwykły user czy serwisant to potrafię dokładnie sprawdzić sprzęt :). Moja RX570 kupiona od są sąsiada co tylko grał w pasjansa.

I to tylko w niedzielę rano :smiley:

Chodzi mi o sytuację, w której ważna gwarancja przesłania resztę wad karty. Sam fakt, że gwarancja jest, nie mówi niczego o stanie karty.

Ja nie zamierzam w najbliższym czasie nic innego wymieniać i dlatego chciałem jak najlepszą kartę grafiki dobrać do tego procesora . Wymienię wszystko hurtem może za 10 - 15 lat:) No a czy dla tego RTX 3060 procesor nie będzie ograniczeniem?

Zerknij:

Wybierz swój procek, potem RTX 2070 Super/2080 (zgodnie z tym co pisał @panicagaming) i popatrz jaki będzie wynik (bottleneck).