Wymiana karty graficznej na r9 280x / gtx 660 /gtx 780

Witam, chciałbym wymienić kartę graficzna w moim komputerze posiadam zasilacz 500w i procesor amd athlon x4 740.
Chciałbym w moim zestawie wymienić kartę na lepsza, tylko nie wiem jak to będzie ze sobą współgrało.
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-pci-e-384bit-dvi-hdmi-2mdp-box-r9-280x-gaming-3g-599404/

Mam jeszcze do wyboru w ostateczności gtx 660 ale jednak wolałbym coś mocniejszego od niego, karta jest mi potrzebna do grania na obecnej niestety nie zadowala mnie granie w najniższych detalach P.S Planuje wymienić tylko kartę i może jeszcze zasilacz reszta zostaje.
Z góry dziękuje za poświęcony mi czas.

Dlaczego chcesz montować tak prądożerną kartę, wymagającą zasilacza ok. 600 W. Lepszym rozwiązaniem jest radeon rx 470, obsługuje directx12, a i oszczędność na prądzie nieporównywalna.

Chodzi Ci o tego 4gb czy 8 ? pisałem tu już wcześniej temat ale chciałem wsadzić rx 480 tylko ktoś mi napisał ze niestety procek bedzie ograniczał ta kartę a pomiędzy 470 a 480 za dużej różnicy chyba nie ma

Różnica między 470 a 480 jest spora, wpisz w google rx 470 vs rx 480, zobaczysz wyniki. W grach istotniejsza jest moc karty graficznej, procesor da radę. Rx 470 ma chyba jedynie 4 GB, podaję tą kartę bo jest porównywalna z r9.

Czyli twierdzisz ze mój procek uciągnie rx470 ? ale jak z zasilaczem bo teraz sprawdziłem i niestety mam 400w jakiegoś IBOX wiec chyba raczej do wymiany tylko na jaki?

Na sprawę trzeba spojrzeć od strony praktycznej, jeżeli twój athlon nie dałby rady rx 470 to tym bardziej miałby kłopoty z r9. Co do zasilacza to moc jest wystarczająca, tyle że firma mało wiarygodna, sugerowałbym wymianę.

Ten ma dużo opini i jest w miarę niedrogi chyba sie nada?

@@Edit
Ogólnie to myśląc już na przyszłość to bardziej opłaca się wziąć wersje Sapphire 8 gb pobór mocy praktycznie sie nie zwiększa a jest to jednak 4 gb wiecej.

nie dubluj Wymiana karty graficznej na rx480
w poprzednim temacie masz wszystko wyjaśnione

Ja kupuje zasilacze modecom, ostatnio z serii wulkan, modularny, z silentium mam obudowę i nie polecam, co do grafiki to twoje pieniądze, wydaje mi się że 4 GB będzie dość, ale wybór należy do ciebie.

[quote=“anon84950130, post:4, topic:522005, full:true”]
Różnica między 470 a 480 jest spora, wpisz w google rx 470 vs rx 480, zobaczysz wyniki. W grach istotniejsza jest moc karty graficznej, procesor da radę. Rx 470 ma chyba jedynie 4 GB, podaję tą kartę bo jest porównywalna z r9.
[/quote][quote=“anon84950130, post:6, topic:522005, full:true”]
Na sprawę trzeba spojrzeć od strony praktycznej, jeżeli twój athlon nie dałby rady rx 470 to tym bardziej miałby kłopoty z r9. Co do zasilacza to moc jest wystarczająca, tyle że firma mało wiarygodna, sugerowałbym wymianę.
[/quote]Wprowadzasz w błąd. Od strony praktycznej, to są testy a nie przekonania czy sama wiara w słuszność poglądu.



Rozprawek na temat “narzutu sterownika” oraz parowania GPU z CPU jest znacznie więcej. Wystarczy się zagadnieniem choć trochę zainteresować.


[quote=“Tasiorsky, post:7, topic:522005”]
@@EditOgólnie to myśląc już na przyszłość to bardziej opłaca się wziąć wersje Sapphire 8 gb pobór mocy praktycznie sie nie zwiększa a jest to jednak 4 gb wiecej.
[/quote]Jeżeli już rx470 lub 480 to od MSI wersja Gaming lub XFX GTR. Reszta ma jakieś wady, które powodują, że zakup jest mniej opłacalny.[quote=“Tasiorsky, post:7, topic:522005”]
SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus (VL1-500) w Morele.net
[/quote]Jeśli zaś o Vero mowa, to lepiej dołożyć do wersji 600W, gdyż jest lepiej wykonana.

Proszę czytaj ze zrozumieniem, gość nie chce wymieniać płyty z procesorem, więc co ma czekać, na mannę, będzie miał kasę to zmieni a grafika będzie jak znalazł.

[quote=“stan55, post:11, topic:522005, full:true”]
Proszę czytaj ze zrozumieniem, gość nie chce wymieniać płyty z procesorem, więc co ma czekać, na mannę, będzie miał kasę to zmieni a grafika będzie jak znalazł.
[/quote]Proszę zastosować się do własnej rady. Sprawdź też poprzedni temat autora. Zapytałeś chociaż kiedy go zmieni?
Wsadzi grafikę za 1300 zł (w dodatku AMD!), a gry będą działały jak - powiedzmy - na 750Ti, gdyż CPU na więcej nie pozwoli. X740 już w 2012 r. nie był demonem wydajności, a co dopiero teraz po 5 latach. Może jeszcze mam wyjaśnić podstawy renderowania grafiki przez gry oraz wpływu podzespołów? Ręce opadają.

Nic nie pisałem o grafice za 1300, a jedynie o rx 470 za 650-700 złotych, nie przeinaczaj faktów

dobra ale zauważ że mu się to bardziej opłaci
będzie miał tego athlona na powiedzmy 3,8-4ghz wraz z 480 i będzie miał wydajność 1050 ale pomyślałeś co będzie jeśli za 2 miechy dostanie pieniądze to sprzeda i będzie mógł sobie pozwolić na i5 7400 z h110 lub nawet tego pentiuma będzie miał bardzo duży skok wydajności
a tak to będzie miał pentiuma z 1050ti
takie krótkie podsumowanie (wyniki i liczby z dupy) powiedzmy battlefield 1 wysokie fullhd
740@4ghz + GTR RX 480 ma 60fps 1100zł na teraz
740@4ghz + 1050/ti ma 60fps 1100zł na teraz
w prszyszłości
g4560 + GTR RX 480 ma 90 fps
g5460 + 1050ti ma 60 fps
wniosek jest taki że musi wydać kolejne 1000zł na rx’a aby mieć 90fps
UWAGA LICZBY SĄ Z DUPY TO JEST TYLKO PRZYKŁAD 1050 TI NIE WYCIĄGNIE 60 NA WYSOKICH
nawet jesli weźmie RX 470 za 850 zł nadal będzie to bardziej opłacalne niż g4560 i GTX
i juz dajcie spokuj z tym narzutem ja siedziałem na x3 450 3,6 wraz r7 260x i grałem w bf4 64 60 na wysokich z małymi spadkami do 40 i żyłem na 32 stałe 60-80fps każdy mi gadał w aby zostawić gts 450 i wymienił na i5 3470 a potem gpu a teraz ma xeona 8 wątków i nie mam poco zmieniać bo nadal mam 40-60 na średnich w najnowszych grach bardziej mi się opłacała wymiana gpu niż cpu + gpu i w tym przypadku jest tak samo

Pierwej:

Po wtóre, gdzie znajdziesz rx470 za 650 zł?

Dobra, już nie odpowiadaj. Jałowa dyskusja się szykuje. Ja wysiadam…