Wymiana karty graficznej - pomoc przy wyborze dla normika

witam, planuje lekka modyfikacje swojego pc, decyzja padła na graficzną (w końcu  ;) 
Rozmyślam nad 
NVIDIA GeForce GTX 650 Ti 2Gb od gigabyte za 299zł 

albo 
ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 za 450zł 

albo MSI R7 260X 2 GB DDR5 (tylko nie wiem co z zasilaczem również) ale ta się wydaje bardziej przyszłościowa, choć mogę się mylić. 

Duża różnica jest pomiędzy tymi kartami? Mam dobry sprzęt, a wymiany chcę dokonać z tego względu iż moja 6700 jest już stara i gry typu Mafia III czy Just Cause 3 mi nie działają. Mój sprzęt to 

i5 4590 3.3.3.8 w turbo 
12 Gb ram ddr3 1600 
zasilacz corsair VS Series 450W 
Asrock H81M 
Win 10 pro 
SSD plextor 128+WD 500 

I moje pytanie brzmi, czy jeśli bym wziął 760 to zasilacz da radę z tą kartą? Czy możliwe,że 650 jest tak tanio? Inne aukcje z tego co widze są trochę droższe. Czy najlepszym wyborem będzie r7 260x? Nie wiem czy corsair da radę. prszę o pomoc.

Corsair 450 Watt da radę z palcem w … Tylko się zastanawiam, co to ten cały normik ?? Może chodziło o chomika ??

Radeona R7 260X z tej listy radziłbym skreślić.

Weź poszukaj R9 270X, bo to co podałeś jest nieopłacalne. Zwłaszcza stare serię nvidii, które są delikatnie mówiąc beznadziejne w nowych tytułach - ot spartolone architektury, by nowe karty wyglądały korzystniej.

Doskonale to widać tutaj 

 

 

PS Radeona wysyłałem osobiście liptonowi do tego testu, by udowodnić ślepe fanbojstwo niektórym tutaj. Pozdrawiam cię odyńiec.

 

 

Dzięki za film. Mogęmieć za 425 r9 290 +rok gwarancji, labo za 400zł r9 290x ale gwarancja do końca października. Którą brać?  Nie jestem przekonany, jednak rok gwarancji mnie przekonuje, ale nie wiem czy nie zrobię błędu czy wersja X na prawdę jest jeszcze bardziej wydajniejsza?

R9 290 w tej cenie jest niedostępna. Masz na myśli pewnie R9 270x i weź wersję z Xem.

Tak, pomylilem się. Duża jest różnica? Ja raczej mało gram, mam malutki monitor 1366x768 więc nie potrzebuje jakiejś hiper karty, jednak wolałbym miec choć przez rok gwarancję. 

Przy tej rozdzielczości na obu grafikach powinieneś spokojnie pograć. Jak patrzysz na wydajność - bierz Xa jak wolisz mieć spokój ducha to wersję standardową :slight_smile: