Wymiana karty graficznej w kompie - czy będzie pasować

(Animeon) #1

Dobry, zamierzam zakupić kartę graficzną mianowicie Sapphire Radeon HD7870 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E. Dlatego kieruję pytanie czy karta ta nie spali Mi komputera, jestem kompletnie zielony w tych tematach dlatego proszę o rady :slight_smile:

Podaję parametry komputera

Windows 7 64- bit

6 gb ramu 5,67 w taktowaniu

Procesor i3 z taktowaniem na 4 rdzenie

Jakie jest wasze zdanie czy bez problemu mogę kupować ??

Zapomniał bym dodać obecnie mam bardzo słabą kartę.... Nvidia GeForce GT 520, Wy też na pewno byście chcieli Ją zmienić :slight_smile:

(falcon89) #2

Podaj model zasilacza.

W budżecie ok 730 zł celowałbym w Radeon R9 270X, np. MSI R9 270X GAMING 2GB DDR5 (długość 260mm) lub Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB DDR5 (długość 297mm).

Jaką masz obudowę (jak długa karta się w niej zmieści)?

(Ja$) #3

Podaj markę oraz typ zasilacza jaki masz w komputerze.

(Jacekk90) #4

Jedyne o co możesz się martwić to, że zasilacz jej nie uciągnie... Przy okazji możesz pomyśleć nad chłodzeniem. Te karty podkręcić to banał. W CCC wystarczy uruchomić test, a karta po paru godzinach sama sobie dobierze częstotliwości. Im bardziej ją schłodzisz tym lepiej. Radeona wybierz tego, który ma największy radiator :slight_smile: Może być nawet pasywne chłodzenie, ale wtedy wiatrak sam sobie musisz domontować

GPU na 99% będzie się dało na max. Jeśli ją schłodzisz na tyle, żeby była stabilna przy OC pamięci to jesteś dobry :lol: