Wymiana karty graficznej w laptopie?


(-=Wyrod=-) #1

Witam posiadam laptopa Asus x52j specyfikacja jaka widnieje w dokumentach jak i systemie to:

Intel Core i5

6GB pamięci ram

karta GeForce 310m (1gb)

karta intel HD

Chciałbym wymienić tą kartę graficzną GeForce na coś lepszego karta jest średnio wydajna, czy jest możliwość wymiany tej karty na coś lepszego ? Gdzie takich kart graficznych szukać ? na alledrogo nic nie mogłem znaleźć..

Pozdrawiam Przemek


Jak zmienić karte graficzną?
(CHUDYxp) #2

Jak jest to zintegrowana to się nie da nawet jak się da to jest mało opłacalne (Będzie się nagrzewał jak piekarnik ) , nie masz tam przypadkiem karty graficznej w procku ??


(-=Wyrod=-) #3

Ten laptop posiada dwie karty graficzne tak jak napisałem wyżej, jedna to Intel HD (zintegrowana) i druga GeForce osobna


(Jaro070) #4

Grafika jest przylutowana do płyty głównej, nie da się jej wymienić.


(Walkiria 84) #5

zamiast kombinować teraz, trzeba było pomyśleć wcześniej. nic z kartą nie zrobisz. nawet jeśli pisze, że jest osobno to fizycznie stanowi ona część integralną płyty głównej laptopa.


(Kylek) #6

Tak, jak pisano wcześniej, chip graficzny w laptopach jest zintegrowany z płytą główną. Czysto teoretycznie można go wymienić, natomiast w praktyce jest to niezwykle trudne (lub wręcz niemożliwe).

Taki chip trzebaby wymontować z płyty głównej a w jego miejsce wstawić lepszy. Problem polega tylko na tym, że ten lepszy chip musiałby mieć identyczną konstrukcję, tyle samo pinów, itp, itd. Nawet, gdyby znalazł się jakiś wariat gotowy podjąć się tego karkołomnego zadania, rodzi się pytanie, czy laptop uruchomi się z nowym chipem, wszak jego płyta główna i elektronika (w tym BIOS) zostały stworzone do współpracy z oryginalnym chipem.

To tak, jakby człowiekowi wymienić płuca na takie od młodego delfina (od dorosłego by się nie nadały, bo są większe niż ludzkie), by poprawić wydajność oddychania. Jedno i drugie zwierzę to ssak, więc niby się nadadzą, aczkolwiek homo sapiens raczej by na takich delfinich płucach za długo nie pożył (o ile by się wogóle z narkozy wybudził).