Wymiana karty graficznej w laptopie

Cześć, wiem, że takich tematów/wpisów w internecie jest co nie miara, lecz nie mogłem nic z tego zrozumieć.

Posiadam zintegrowaną kartę graficzną w laptopie i mogę pograć tylko w gry z 2005 roku, nie ma co marzyć nawet o Mafii II. Specyfikacja laptopa znajduje się w załącznikach. Link do laptopa Lenovo: http://shop.lenovo.com/pl/pl/laptops/thinkpad/x-series/x1-carbon/#tab-funkcje

Laptop jest dosyć mały i chudy, nie sądzę, że będę go rozkręcał, da radę jakoś zamontować kartę zewnętrzną? 

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi,

życzę miłego dnia.

 

 

spec2.png

spec1.png

Krótko: Nie da się.

Trochę dłużej: Może i się da, ale bardziej się opłaca kupić drugiego, gamingowego laptopa niż kombinować w tą stronę.

Masz grafikę zintegrowaną z procesorem w jednym chipie. Nie da się jej wymienić. Swoja drogą, nie wiem w jakich ustawieniach próbujesz odpalać te gry, bo ja na tanim laptopie z Core i5 5-tej generacji (z grafiką HD 5000) - a więc z układem mniej wydajnym niż twój - bez problemu gram w Starcrafta 2 czy WoW w średnich lub wysokich ustawieniach i gra działa bez zacinek. Może po prostu zmniejsz jakość grafiki w nowych grach.

A dałoby się coś wykombinować z podłączeniem zewnętrznej karty graficznej?

Nie.

Niby pojawiają się takie wynalazki jak pudełka do którego wkładasz standardową kartę graficzna od PC-ta i podłączasz do laptopa…ale koszt tego pewnie jest taki jak nowego laptopa.