Wymiana karty graficznej

Witam chciałbym trochę ulepszyć mojego kompa, a właściwie kupić jakąś lepszą kartę graficzną.

Specyfikacja kompa:

Procek: Intel Core 2 Duo E8200 2,66 GHZ

Ram: 2x 1 GB Patriot

Płyta: Gigabyte GA-P35-DS3

Karta: GeForce 8600 GT

Zasilacz (I tu chyba też będzie trzeba wymienić): Feel 400W ( Feel III-400 ATX , ATX 12V 2.2 COMPATIBLE)

Na całą wymianę mam gdzieś tak 600 złotych.

Z góry dziękuje za pomoc :smiley: .

jakiegoś GTXa 460 sobie kup, ale zasilacz przydało by się jednak wymienić do tak mocnej grafiki

Radeon HD5830 + XFX Core 450W 135mm.

Przy takiej karcie przydało by się podkręcić procka i ewentualnie dokupić jeszcze 2GB RAM :slight_smile:

Podkręcić tzn. tak bardzo czy tak bezpiecznie? ( nie znam się na tym ale wydaję mi się że od pewnego momentu jest niebezpiecznie).

Jeśli podkręcać to gdzieś do 3-3.1 GHz czyli w miarę bezpiecznie :lol:

Nie ma sensu brać 460-ki do dwurdzeniowca. Do tego procka tylko AMD.

Teraz nie bardzo wiem czy z tym podkręcaniem mówisz serio :stuck_out_tongue: .

Do twojego zestawu polecam średniej klasy GF 450 GTS 1 Gb lub R 5770 1 Gb, producent HIS. 460 -ka to może być za wysoka półka do twojego komputera. Polecane przeze mnie karty są ciche, chłodne, obie ok 36 st bez obciążenia, przy obciążeniu wymagającą grą np crysis 2 temp ok 50 st i karty są nieco słyszalne, po wyłączeniu gry wszystko cichnie. Idealne do pracy /cisza/ i do wymagających współczesnych gier. Pobór prądu tylko 106 W obie. Radeon jest wydajniejszy od GeForce’a o ok 1200 punktow w 3DMark Vantage albo w 3Dmark 2011, nie pamiętam juz dokładnie, ale wyższość Radeona da się praktycznie zauważyć w grach. Procesora nie musisz podkręcać do tych kart. Ja to w ogóle jestem przeciwnikiem podkręcania i dlatego nie mam nigdy żadnych problemów z komputerami i polecam takie podejście innym, choć kto się dobrze zna na podkręcaniu, to może sobie to robić