Wymiana karty graficznej

Witam. Na początek dane komputera

Procesor - Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GhZ

Płyta gł. - Gigabyte Ga P35c-S3 (rev2)

RAM - 3GB Kingston DDR 2

Dysk Twardy - Seagate Barracuda 320GB

Karta graf.- Saphire Radeon x1950GT 256 MB GDDR3

Zasilacz - Modecom Feel III 400 atx

Więc tak: Chcielibyśmy wymienić powyższą kartę na inną. Jaką kartę w kwocie do 250 zł można by tu wsadzić? Myśleliśmy nad Radeonem HD 4850 1 GB. Wiem,że zasilacz niezbyt trafny ale cóż. Ogólnie chodziłoby o to by nowa chociaż na średnich detalach odpaliła takie gry jak Mafia 2, NFS Hot Pursuit (2010) i Fifa 12. Nie zależy nam na jakichś super osiągach bo i tak nie grywamy dużo a jak już to w starsze tytuły. Po prostu wymienione wyżej gry są niegrywalne całkowicie. Byłoby też dobrze gdyby nowa karta była w miarę cicha. Czekamy na propozycję. Wszelkie rady mile widziane. Jeżeli coś jeszcze podać proszę mówić.

Cześć

Myślę że warto dołożyć do Radeona 6670 np. takiego: http://www.morele.net/karta-graficzna-a … d5-399724/

Nad powyższą też myśleliśmy - tylko pytanie czy ten zasilacz da radę - niestety jak składaliśmy tego, to o zasilaczu mało kto myślał. A nie bardzo uśmiecha się wymiana na nowy. Ale zapewne wiesz lepiej. Ok poczekamy na innych. Acha dopowiem, że nie zamykamy się koniecznie na Radeony.

rgabrysiak , może ten? http://www.morele.net/karta-graficzna-v … 91-436170/

20zł różnicy, ale duża różnica wydajności.

Panowie jacyś jasnowidze z was :smiley: Obie bierzemy pod uwagę. Także już wiemy, że trzeba będzie między tymi pewnie wybrać. W każdym razie jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie proszę się dzielić. Jeszcze takie pytanie: Między nimi jest jakaś duża różnica w wydajności?

Obie karty mają podobną wydajność, ale HD 4850 jest trochę wydajniejsza, przy czym HD 6670 jest mniej prądożerna

Ale jeśli chcesz kupować nową kartę, to bez wymiany zasilacza na markowy się nie o będzie, twój to tykająca bomba zegarowa.

No wlaśnie wiem, że to trochę kit, no nic najwyżej nie wymienimy w ogóle. W każdym razie przemyślimy to jeszcze. W każdym razie dzięki za rady koledzy. Ważne by nie wtopić w jakiś szmelc.

misiek345345

Nie do końca, o III można powiedzieć że jest to już zasilacz ale nadal poniżej przyzwoitości.

Dodane 05.04.2013 (Pt) 18:51

Do 4850 zalecam trochę lepszy zasilacz, minusem tej karty będzie głośna praca wentylatora i będzie się grzała.

Jeśli chcesz wziąć HD 4850 to wymiana zasilacza to konieczność , chyba że chcesz sobie kompa spalić.

Jeśli chcesz HD6670 to może zasilacz to przeżyje.

Ale tak czy siak radzę wymienić zasilacz.

Ten co masz ma jedynie 168 W na linii, więc nie pociągnie całego sprzętu.

Zasilacz to podstawa, żeby Ci nie rozwalił kondensatorów na płycie. Jednak obie karty wymieniona przeze mnie i kolegę mają mocne strony, 6670 posiada dx11, ale nie wykorzysta tego, ponieważ jest za słaba, ale jest też cicha. Ale 4850 jest wydajniejsza. Wybór należy do Ciebie tylko pamiętaj, najpierw zasilacz

Dobrze - dziękuję Wam za rady. Tak myślałem, że pierwsze co to zasilacz do wymiany. No nic, pomyślę czy się opłaca czy też nie. W każdym razie dzięki bardzo, pozdrawiam

ta karta graficzna co masz uruchomi nowe gry wystarczy zainstalować nowe sterowniki ze strony amd chyba że masz linuxa