Wymiana karty graficznej

Witam. Zastanawiam się nad świątecznym odświeżeniem mojego komputera. Głównie mi chodzi o kartę graficzną bo z tego co mi mówiono warto przy moim sprzęcie o wymianę karty. Szukam jakiejś używki dobrej do max 300 złotych. Prosiłbym o zaproponowanie czegoś. Aktualnie posiadam płytę główną ACPI x64-based PC. Procesor Intel Core i3 4150 3.50GHz. Do tego posiadam tą kartę GT 705 .Wiem że nie jest on porywający swymi podzespołami ale narazie nie stać mnie na wymianę wszystkiego. Chyba że może warto wymienić płytę główną?

Wymiana płyty głównej wiązałaby się z wymianą komputera. ACPI to nie jest model płyty głównej. Należałoby sprawdzić jaki dokładnie posiadasz model płyty głównej. Wtedy trzeba rozważyć czy opłacalna jest wymiana procesora i włożenie go do Twojej obecnej płyty głównej. Jeśli da się zastosować jakiś sensowny procesor to wtedy pomyśl o wymiane grafiki. Jeżeli dasz jakąś fajną grafikę (przykładowo Radeon RX-550) i tak wąskim gardłem będzie słaby procesor i korzyść z nowej grafiki może być znacząco ograniczona. Podaj zatem model płyty głównej. Do tego celu możesz użyć program CPU-Z. Tam będziesz w stanie odczytać model płyty głównej.

2017-11-16 07_46_03-CPU-Z 2017-11-16 07_46_22-CPU-Z 2017-11-16 07_46_28-CPU-Z 2017-11-16 07_46_39-CPU-Z 2017-11-16 07_46_49-CPU-Z 2017-11-16 07_47_02-CPU-Z Wszycho

Od tego trzeba zacząć. Płyta główna to podstawa i do niej dobierasz podzespoły. Twojej płyty nie idzie znaleźć, leciwa jest. Karta graficzna też już swoje ma. Ja bym trochę poczekał i odłożył trochę gotówki i kupił “może” używaną płytę glowną z możliwością dalszej rozbudowy. Podaj jeszcze zakładkę SPD.

Prawdopodobnie to jakiś brandowy komputer “gotowiec” Dell, więc i możliwość rozbudowy znacząco ograniczona. Najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby złożenie nowego komputera. Do kwoty 2.000 można złożyć podstawowej klasy zestaw. W zależności do czego będzie potrzebny Tobie komputer możesz dobrać sobie podzespoły.

2017-11-16 15_18_13-CPU-Z

Ale wybierz slot na którym jest zamontowany Ram, bo na pierwszym nie masz nic.