Wymiana karty graficznej

Witam,
Chciałbym wymienić kartę graficzną w moim komputerze (Dell xps 8700). Obecnie mam GTX 645 a chciałbym 1050ti. Tylko jest pewien problem, nie znam specyfikacji płyty głównej, którą mam i nie wiem czy karta będzie kompatybilna.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Zajrzyj do obudowy i ustal jaką masz płytę główną. Na 97% masz gdzieś nadruk lub naklejkę z tymi informacjami.
Ustal też (po naklejce znamionowej) moc Twojego zasilacza.

W/w dane możesz spróbować szukać na stronie producenta komputera, w specyfikacji.

Nie istnieje coś takiego jak kompatybilnoś karty do płyty. Złącze ci napewno pasuje, tyko czy się zmieści do obudowy i czy zasilacz wytrzyma.

… ja bym się nie przejmował tyle płytą główną, co obudową i zasilaczem …

Zapomniałem napisać, że rok temu też próbowałem wymieńić kartę tylko że na Radeona rx 470. Płytą główna nie wykrywała karty. Obraz się nie wyświetlał ale chłodzenie karty działało bez problemu. I chcę się tylko upewnić czy układ graficzny GTX będzie działał.

A jesteś pewny, że karta była w 100% sprawna? :slight_smile: Jak napisał ktoś wyżej, nie ma czegoś takiego jak “kompatybilność kart do płyt” - jeżeli płyta ma PCI-Express x16, to każda karta graficzna się pod nią uruchomi.

Ile masz na 12 zasilania? może nie startowało z braku mocy lub uwalone gniazdo pcie masz.