Wymiana karty graficznej

Witam,
zebrałem się w końcu do modyfikacja komputera, na razie mój sprzęt tak się prezentuje:
Procesor: Intel Core i5 3470 3.2GHz
Grafika: Radeon HD 7950 3GB
Płyta główna: ASUS P8B75-M LX
RAM: 2x GoodRam 8GB DDR3 1333MHz
Dysk 1: Crucial SSD 256GB
Dysk 2: Seagate HDD 1TB
Zasilacz: XFX 550W
Ponieważ gry są głównym obciążeniem komputera to w pierwszej kolejności chciałbym wymienić kartę graficzną. Myślałem o RTX 2060 (budżet do 1700-1800zł) i w związku z tym pytanie - czy taka wymiana ma sens? Jeśli tak to którą wersję karty najlepiej kupić?
No i tak bardziej na przyszłość - w jakiej kolejności najlepiej wymieniać kolejne podzespoły?
Z góry dzięki

Jak bardzo będziesz chciał rozbudować? Dołożenie w najbliższym czasie z 1500zł na nową podstawę (Ryzen 2600 + płyta główna + 16GB RAM wchodzi w grę)?
Wg mnie RTX jest spoko, ale jak nie będziesz bardzo mocno rozbudowywał kompa bo 6GB VRAM przy zakupie tego co podaje powyżej będzie pewnym ograniczeniem za niedługo. Do takiego zestawu lepiej się nada GTX 1070 Ti, bo ma 8GB VRAM co zapewni spokój na dłuższy czas (różnica może z 5 FPS).

Jak dobrze poszukasz, to na Allegro za te pieniądze kupisz 1080 (oczywiście używkę, ale trafisz z gwarancją). Będzie lepszym wyborem od 2060.

Generalnie w ciągu najbliższego roku będę w stanie dołożyć dodatkowe 1500. W kwestii GTX 1070Ti to jak z cenami? Bo generalnie interesuje mnie nowy sprzęt (takie zboczenie, że nie ufam używanej elektronice) a z tego co widzę to 1070ti to wydatek już ponad 2000zł.

I chwała za to :wink:
Też nie ufam, dlatego zawsze uprzedza, szukać z gwarancją :wink:

Troszkę w miejscach procesorowych może on powodować ból. I tu pytanie bierzesz 1070 ti ed literówki , jak trafisz na gwarancji to ok, i dorzucasz i7 , czy raczej wolisz nową i potem ryzena :wink:


Może ciut więcej niż chciałeś wydać, ale myślę, że się opłaca (ewentualnie czekanie na jakieś promocje).

panicagaming podrzucił 1070Ti za mniej niż 2000 (nową) i ta opcja chyba najbardziej mi się podoba. I rozumiem że w takiej sytuacji najlepiej w drugiej kolejności dokupić i7?

Wg mnie szkoda kupować starego i7 za 500zł na parę miesięcy żeby grać w ustawieniach very high lub ultra zamiast high z i5.

Nie mówie na parę miesięcy, podałem alternatywę i7 lub Ryzen, to też ma znaczenie what next bo za 1.500 nie złoży setu z 2x 8 GB z porządnym ryzenem :wink:

Nie rozumiem gdzie masz z tym problem:

kupowanie lepszej karty graficznej na i3 nie ma sensu, cpu bedzie waskim gardlem.
Zrob najpierw upgrade CPU+ram. Poczekaj pol roku i zrob upgrade gpu.

Nie jest to dobre rozwiązanie przy jego cpu i5, ktory nawet jak w pełni nie wykorzysta GPU to w najcięższych tytułach na ustawieniach high poleci. Zmiana najpierw CPU mu na to nie pozwoli.

1 polubienie