Wymiana karty graficznej

Mam laptopa Asus K70IO i chciałem wymienić kartę graficzną na lepszą. Czy da się i jaką wybrać?

Nie da się wymienić.

Kłamczuszek :slight_smile:

da się, one nie są chyba lutowane…
Natomiast wymiana karty nie ma sensu, nawet gdybys kupił najmocniejsza z tej serii gdyby poszła, to wciąż złom w 2019 r.

No ale zawsze coś.
To chce ją wymienić ale na jaką?

Mój błąd, 120 jednak lutowana jest, to 9XXX były wyjmowane :wink:

Teoretycznie nawet lutowany czip mógłbyś wymienić, czyli 120 na gts 160m, ale to jest szaleństwo.
Primo nie masz czipa, secundo wymiana bga, to duże koszty (wyższe od wartości laptopa), dalej nie ma gwarancji, żę pójdzie, no i wydajność bęzie nadal na poziomie mułu na dnie rzeki.

Reasumując: zamiast kombinować z “ulepszaniem” kup Athlona200Ge w stacjonarce, wydajność x2 :wink:

Ta karta graficzna jest wyjmowana.

ok, to już głupieję, fakt tam masz GeForce® 9100M G jak wynika ze strony producenta (to czemu mi pokazało, że wlutowany…). Teoretycznie mógłbyś podwoić wydajność wpychając 9500mg ( o ile ruszy na tej płycie), ale jak wspomniałem to SZALEŃSTWO :wink: Upgrade nie ma sensu, zobacz tak wygląda wydajność, jako punkt odniesienia najtańsza mobilna integra AMD.https://www.videocardbenchmark.net/compare/GeForce-9100M-G-vs-GeForce-9500M-G-vs-Radeon-Vega-3-Mobile/1287vs1306vs3871

Czyli nie można wymienić na lepszą karte graficzną?

Jeżeli, jak mówisz i jak wynika ze strony producenta, jest wyjmowana, to można, ale taka wymiana nie ma sensu.

Na upartego, jeżeli laptop stoi w domu, to możesz podpiąć kartę zewnętrzną, może nawet nie przez USB a do tego PCIE się uda. Tylko wtedy musiałbyś też zobaczyć, czy płyta obsłuży Quada i 8 GB RAM. Tylko wiesz, to będzie wyglądało jak taki mały Frankenstain, kable do karty, dodatkowy zasilacz na biurku etc :wink:

Coś w ten deseń, ale tej aukcji nie czytałem, chodzi tylko o fotki https://allegro.pl/oferta/zewnetrzna-gpu-do-laptopa-mini-pci-e-wersja-exp-7710877126?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Akcesoria+(Laptop,+PC)&gclid=CjwKCAjwk7rmBRAaEiwAhDGhxPVM13JSxDXoFDMmPKwFuBOOgyBzEbRVU_758C8CRa_mwjNhyxKPDxoCUkcQAvD_BwE

Dobra to zastanowię się nad tym. To by było natyle dziękuję za pomoc.