Wymiana karty i zasilacza?

Witam!

Ostatnio moja karta GeForce 8600 GT zaczęła sprawiać problemy. W grach 3D co pewien czas FPS spadają gwałtownie np. z 90 do 12. Takie coś utrzymuję się ok. 30 sekund, znika i wraca za kilka minut. Nie wiem czym jest to spowodowane i jeśli wiecie byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Ale przejdźmy do sedna.

Chcę wymienić tą kartę na GeForce GTS 450. Zasilacz mam chyba firmy ISO 350W. Czy muszę wymieniać zasilacz na mocniejszy?

Może poddam jeszcze inne parametry.

Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz (procek)

Foxconn G31MX Series (płyta)

2 GB Ram

Z góry dzięki.

Ten zasilacz, to jakiś noname. Na pewno nie uciągnie tej nowej karty, a nawet może być przyczyną problemów z obecną. (chociaż nie jestem pewien). Zasilacz musisz wymienić na mocniejszy, najlepiej jakiejś porządnej firmy.

Ta stronka da ci ogólne pojęcie jakią moc potrzebujesz http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

I wybierz jakiś markowy zasilacz, np. Chieftec, OCZ, Corsair, itp.

Pełna nazwa to chyba SWITCHING POWER SUPPLY ISO. W każdym razie dzięki za linka.

Sprawdź temperatury np prog SIW, rejestruje najwyższa i najniższą.

Zasilacz kup Fortrona 400/460W seria GHN koszt 160 zł, jak byś miał zasilacz dobrej firmy z mocną +12V to zmiana była by zbędna, ale przy no-name i mocniejszej karcie ryzykujesz spaleniem całego kompa.

Próbowałem sprawdzać temperatury ale żaden program nic nie wykazał. Może nie ma czujnika? ;x

8600gt mają czujnik, może używałeś jakiegoś starocia typu everest home, aida32? Lub rozkręć kompa i zobacz czy chłodzenie nie jest zapchane kurzem.

Hmm miałem kiedyś taką kartę i czujnik nic nie pokazywał, ponieważ był uszkodzony.