Wymiana karty sieciowej w laptopie

Planuję wymianę kart sieciowych w 3 laptopach tak by sieć domowa wifi działa tylko po “n”-ie. Czy ktoś już robił coś takiego ? 

laptopy to sony eb2z1ea, hp dv6520ea, i jakaś stara toshiba nawet nie wiem co to za model :) 

 

Głównie chodzi o transfer w sieci ( między komputerami ) ale także o szyfrowanie (toshiba nie posiada szyfrowania wpa2 a z takowego korzystam). Proszę o jakieś mądre rady i informacje :) 

 

Nie tak prosto w laptopach.

 

W/g mnie sensowne i najtańsze rozwiązanie,to zastosowanie kart sieciowych n-ka USB.

 

Pełna n-ka to trzy kable/anteny.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/450943-wymiana-karty-wifi-w-laptopie-asus-k53/

dzieki bardzo za odpowiedź właśnie kiedyś czytałem ten wątek ale później nie mogłem go znaleźć :slight_smile: usb to ostateczność, różnica w cenie nie jest strasznie duża więc raczej przychylam się do wymiany karty tylko czy trzeba zmieniać anteny tzn czy do n-ki są inne niż do standardu “g” ?? i czy są jakieś wytyczne gdzie montować - dodam że rozebranie laptopa nie jest mi obce kilkuktrotnie wymianialem już pasty i termopady i wszystko śmiga aż miło :wink: