Wymiana klawiatury w lenovo y530

Witam,

Podczas rutynowego czyszczenia klawiatury wyłamałem spacje. Zakupiłem już na allegro taka sama, mam ja przed sobą, ale nie wiem jak założyć. Dzwoniłem do lenovo, stwierdzili ze nie mogą udzielić mi takich informacji, szukałem w instrukcji, nic o tym nie ma. Wujek google również nie zna odpowiedzi. Szukałem cały wieczór i nic. Jestem zdesperowany… Czy ktoś potrafi pomoc, jak wymienić klawiaturę w laptopie lenovo y530?? Blagam o pomoc:(

http://74.125.95.132/search?q=cache:Xy- … clnk&gl=us - instrukcja wymianu klawiatury w twoim laptopie. Znalazłem to na googlach, a zajęło mi to nie więcej niż minutę. Nauczcie się szukać na googlach ludziska! Gdybyś nie umiał po angielsku to tu masz (marne) tłumaczenie: http://translate.google.com/translate?j … l=en&tl=pl

może to coś pomoże:

http://www.mobileparts.pl/?demontaz-ibm-lenovo,50

Super, a coś po polsku w 100%? Niemożliwe by w Polsce nigdzie nie było takiej instrukcji;]

Z tego co podesłałeś rozumiem 80% , ale te 20% uniemożliwia poprawną wymianę klawiatury. Natomiast tłumaczenie jest bardzo złe. Dziekuje i tak;)

Bardzo proszę o pomoc.

Dodane 18.03.2010 (Cz) 11:39

Hallo, jest ktoś w stanie pomoc?? Czy tyle asów tutaj a wszyscy tylko wtedy gdy jasne wytłumaczenie jest na google.pl? A jak nie ma to co informatycy, nie potraficie pomoc?

Z takim bulwersem to nie tutaj. Jeśli nie kumasz od czego w ogóle zacząć to lepiej się za to nie zabieraj, bo tylko powiększysz swoje straty. Serwis zrobi to w 20 minut z zamkniętymi oczami.

Zrobili mi w serwisie za trzydzieści złotych. Thunderbolt, to co mi przesłałeś nie jest poprawne - wymiana klawiatury jest od zewnątrz poprzez podważenie panela. Jak to zrobić tego powiedzieć nie mogli. Nie rozumiem swoja drogą dlaczego na google nigdzie o tym nic nie ma, lenovo nie chce udzielić takich informacji wręcz nie może. No nigdzie tego nie ma :expressionless: Jak myślicie, dlaczego??

Heh podsumowując czyszczenie klawiatury kosztowało mnie: 79PLN Klawiatura + 30PLN wymiana = 109 złotych. Załamać się można. :frowning:

Często trzeba odkręcić śrubę lub 2 pod spodem, czasem trzeba dokręcić np maskownicę ram/dysku żeby dostać się do tych śrub. Śruba zwykle ma symbol klawiatury lub opis kb.

Serwisowałem nie jednego kompa i często tłumaczenie na poziomie 3 latka nie działa, gość i tak nie rozumnie to na co tłumaczyć, support tel to nie są technicy tylko nie raz ludzie ciemniejsi od Ciebie, próbowałeś rozmawiać z promotorami firm w np mm/euro agd itp? Zwykle to im trzeba tłumaczyć co reklamują lub odsyłają na stronę producenta, bo nie wiedzą. Serwis też musi zarobić, teraz gł na tym się zarabia i akcesoriach np drukarki tusz 200 drukarka 20 zł. Mi nikt nigdy nie tłumaczył jak co się rozbiera, modele laptopów rozbieram na czuja nie mając schematów czy innych pomocy, nie jesteś techniczny, nie umiesz czytać schematów idziesz do serwisu.

Zdjęcie płyty osoby która zabrała się za naprawę bez umiejętności, 2 sata uszkodzone, wczoraj montowałem nowy dysk, bo poprzedni już nawet silnika nie uruchamia, pewnie od odwrotnego podłączenia wtyków

msisata.th.jpg