Wymiana komponentów komputera z starych na proponowane nowe, co myślicie ?

Co myślicie o tym, z :

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT610
Jedna kość ramu 8GB DDR3
Procesor AMD Athlon X4 760K 3.80 GHz
Płyta główna Gigabyte F2A55M-S1
Zasilacz ATX 500W

na:

Karta graficzna : NVIDIA GeForce GT610 (Moja stara zostaje na razie)
Ram : Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15
Procesor : Ryzena 3 2200G
Płyta główna : MSI X370 Gaming Plus (7A33-011R)
Zasilacz : SilentiumPC Vero L2 500W

Czy opłaca mi się to na te min 2 lata ? Może coś innego doradzicie, lepszego.

Po pierwsze trzebaby pomyśleć o wymianie karty graficznej. Twoja obecna nadaje się w zasadzie tylko do zadań biurowych. Jeśli zastosujesz procesor Ryzen i tę słabą kartę to karta będzie spowalniała cały komputer. Jeśli chodzi o procesor czy rozważałeś rozwiązania z Intel’em. W mojej opinii nieco droższe procesory jak AMD, ale sporo lepsze.

Rozważ (gry) INTEL CORE I3-8350K .

Jeśli chodzi o grafikę obecnie minimum to GTX 1050 - nówkę można trafić poniżej 600 zł.

Skoro zostaje stara grafika to po co brać APU? Lepiej zainwestuj w Ryzena 1600 lub i5 8100 czy tam 8350K. Bierz mocny procesor, skoro grafikę i tak za jakiś czas wymienisz. Zresztą brać APU na płytę X370 to tak jakby pchać silnik z Seicento do BMW.

Masz GPU GT610 to po co APU?

Procek od intela




Masz szybki dysk SSD?

Ja bym poparł przedmówców, grafikę przez okno wywalić i nawet nie myśl o dokładaniu jej do APU Amd. Tym mniej myśl o budowie komputera w oparciu o ten złom (GT). Integra w Ryazanie jest 6x lepsza od tego zabytku :wink: https://www.videocardbenchmark.net/compare.php?cmp[]=33&cmp[]=3895

I jeszcze jedno, nie słuchaj też Namezisa (w kwestii intel+ Twoje GT) :wink: Jego Intel i5 z integrą na pokładzie bije twój zabytek 3x. https://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Intel+UHD+630

W kwestii waszych odpowiedzi co powiedziecie na:

Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1050 Ti czy 1050 co będzie bardziej przyszłościowe i opłacalne (Kupie ją w niedalekiej przyszłości)

Ram 16GB 3000MHz jakiej firmy polecicie ?

Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB

Płyta główna MSI X370 Gaming Plus (7A33-011R)

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W

Komputer będzie ogólnie do wszystkiego, więc w takie gry to bym chciał przez min 2 lata grać na przynajmniej minimalnych ustawieniach bym nie musiał nić wymieniać.

Przyszłościowy byłby GTX 1060, ale jest taki burdel na rynku, że nawet GTX 1050Ti dostał rykoszetem i ceny poszły w górę. Nie wiem kiedy masz zamiar mniej-więcej kupić, ale jak wytrzymasz do następnej generacji kart graficznych to może coś zacnego w równie zacnej cenie dostaniesz. Na razie nie ma co liczyć na GTX 1060 6G w cenie ~1300, gdzie teraz GTX 1050 Ti jest w cenie, jaką miał niedawno GTX 1060 3G. Najtańszy GTX 1060 6G to 1600 zł. jakieś 350 zł różnicy. Czy jest sens tyle dopłacać? Zależy czy przewidujesz trzymanie tej karty minimum 3 lata. Jak tak to jest to w miarę jeszcze opłacalny zakup. Za trzy lata czekają Cię ew. detale średnio-wysokie.

Co do RAM to ogólnie Vegance są chyba ze wszystkim kompatybilne i nie są to też wysokie pamięci, które mogłyby kolidować z większym chłodzeniem - cena też jest dobra.

Na Twoim miejscu rozważyłbym zakup na razie 8 GB RAM, a różnice włożył w kartę graficzną by nabyć GTX 1060 6G właśnie. Więcej na tym zyskasz, a RAM zawsze możesz dokupić później. Czy pchać się od razu w DualChannel (2x4GB)? Tutaj odpowiem - zależy. Ryzen przy czterech kościach RAM nie zawsze trzyma taktowania powyżej 2933, z czasami 2666 to max, więc jak potem dołożysz kolejne 2x4 to możesz mieć problemy. Zresztą u Intela jest chyba tak samo jak dobrze pamiętam - chodzi o ograniczenia platform.

Co myślisz o Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Red czy warto mi dopłacać parę złoty na 3200MHz. Co do grafiki poczekam do nowej generacji to nie tak długo te 1-3 miesięcy

Sam sobie odpowiedz na to pytanie czy warto:

Zaznaczam, że test był wykonany na GTX 1080, przy słabszych kartach różnice mogą nie być aż tak duże, ale chyba lepiej mieć ew. zapas, prawda? Warte tych 70-80 zł? Wg mnie tak, bo to w porównaniu do całej kwoty grosze. Oczywiście aktualizacja biosu wymagana, bo dopiero AGESA bodaj 1.0.0.6 nie ma problemu z pamięciami powyżej 2933 Mhz

Jeszcze takie pytanko, jeśli chciał bym sprzedawać stare części komputera lepiej osobno czy wszystko razem z obudową ?

A kupiłbyś taki komputer ? Ja nie:) Grafika gorsza od apu, tylko w komplecie ma sens. Procesor też ma swoje lata i platforma tez martwa. Sporo w sieci jest używek, całość? może 300 zł., zależy od popytu.
Co do zakupu kart, pytałeś o to, to sugerowałbym sparwę przemyśleć “co oczekujesz?” początkowo chciałeś sobie zostawić kartę złom - pasowała Ci- teraz, kiedy okazuje się, ze w prockach masz cos x razy lepsze, to chcesz inwestować w coś większego mimo rozchwianego rynku przez bitcoinowców :wink: Ja bym na Twoim miejscu najpierw przetestował czy te Twoje gry, i jak, pójdą na apu amd/intela,a potem wybierał kartę, może z rok nie będzie potrzeby.