Wymiana komponentów w komputerze

Aktualne komputer składa się z:

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT610
Jedna kość ramu 8GB DDR3
Procesor AMD Athlon X4 760K 3.80 GHz
Płyta główna Gigabyte F2A55M-S1
Zasilacz ATX 500W

Planuje trochę podrasować mój sprzęt by przez najbliższe 2 lata mógł spokojnie udźwignąć przynajmniej te najniższe wymagania w grach. Co polecacie najpierw wymienić i czy warto inwestować w coś droższego?

AMD Athlon X4 880K + GeForce 1050 TI i musisz mieć minimum 8 GB ramu na pokładzie najlepiej w dual channel.
Na tym procku szału nie bedzie, zresztą sprawdź dokładnie rewizje swojej płyty głownej bo jakaś kaszana jest z tym modelem i ma kilka rewizji i nie na każdej płycie odpalisz ten procesor, ale powinno byc ok bo 760k pokazuje się w rev 3.0. Jeśli zasilacz nie ma choćby certyfikatu 80 plus a jest zwykłym nonamem to może ci powodować problemy z kartą graficzną.

Dodałbym drugą kość 8GB, żeby mieć 16GB.
Ostatnio PurePC miało ciekawy artykuł obalający mit, że dual channel nic nie daje.
Używane DDR3 powinny być tanie.

Jest w ogóle jakiś budżet?
GTX1050Ti to za dużo jak na ten sprzęt, ale model przyszłościowy ze względu na 4GB RAM. W kolejnym kompie mógłbyś ją jeszcze wykorzystać.
Jak na ten zestaw, to pewnie nawet GT1030 by wystarczył.

Czy upgrade z 760K na 880K jest na tyle znaczący, że uzasadnia wydatek 250zł?
Płacimy więcej niż za G4560, a dostajemy ułamek wydajności.

Na gry nie wpływa, ale warto kupić jakiś SSD.

Lipton taki test zrobil na morele z pol roku temu czy nawet wiecej wiec purepc ameryki nie odkryli xD fajny test ale udawanie ze sa pierwsi w polsce nie wypada

Karta graficzna jest w sam raz nawet do phenomow 955 ja polecaja a athlon 880k jest lepsza konstrukcja, 1060 to by byla przesada, 1030 to slaba grafika, mozesz ja brac odczujesz kopa w porownaniu z 610, ale skoro chcesz pograc w nowe tytułu aaa chociaz na low/medium to 1050 ti sie naprawde przyda

Jakaś szczególna różnica jest miedzy moim 760k a 880k ?
Ktoś mi raz wspominał ze mam jakiś lichy zasilacz z czarnej listy, jaki byście polecili tak przyszłościowo jeśli wezmę 1050 TI dodatkowe 8GB Ramu i może 880K jeśli była by znacząca różnica miedzy nimi.

SilentiumPC Vero L2 500W, be quiet! System Power B8 450W,