Wymiana komputera - jakie CPU i płyta główna

Witam,

Zmieniam właśnie sprzęt, chodzi sprzęt o wyłącznie do pracy, nie gram w gry i nie bawię się grafiką, potrzebuje sprzętu do wirtualizacji środowisk więc głownym wykładnikiem jest ram i liczba rdzeni. Szukałbym jakiegoś procesora do 1500zł co będzie najlepsze do tego. Fajnie jakby płyta główna miała więcej miejsca na ram niż 4 sloty. Najlepiej żeby nie było w nazwe gaming bo nie chce przepłacać.

Czy możecie mi coś polecić ?

Jeżeli komputer ma być do profesjonalnych zastosowań to zdecydowanie w grę wchodzi procesor intela - Intel Core i7. Musiałbyś podać ile masz pieniędzy do wydania na komputer. 1500 to byłaby max. cena procesora, ale komputer składa się nie tylko z procesora. Dodaj też informacje jaką konfigurację sprzętową posiadasz teraz. Być może niektóre części nadadzą się do przełożenia do nowej maszyny, a wtedy koszty zakupów będą niższe.

Niestety jedynie GPU będę przekładał - rx480

teraz mam i7-2600 z płytą od na jedynie 2 sloty ram, dysk ssd tez juz mam dosc zorany :slight_smile:

Generalnie chce sukcesywnie komputer zmieniać, w jednym miesiącu cpu + płyta, potem ram, potem dysk itd.
Na razie mam 1500zł na procesor (to jest ja mieszkam w Czechach tu sprzęt jest sporo tańszy np ryzen 7 1700X jest tańszy o 400zł niż w polsce), no i do tego chce wiedzieć ile dołożyć to płyty, nie ukrywam że nie chce przepłacać za płytę bo nie chcę żeby świeciła mieniła się albo miała inne głupkowate rozwiązania za które musiałbym zapłacić.
Więc chciałbym teraz kupić procesor + płytę, potem ramy, potem dysk pci-e a potem dokupić ze 3 dyski WD Black 4TB jako storage.

Myślałem nad i7-7700k tylko jest z tym taki problem że ten procesor ma jedynie 8 rdzeni ale za to z dużą mocą w moim przypadku lepiej by działało coś co ma więcej rdzeni ale z niższą mocą stąd myślałem trochę o ryzenie.


ok u mnie sporo tańsze te czesci sa, pytanie czy do i7-7700 dokupie płytę główną z więcje niż 4 slotami na ram ?