Wymiana komputerów

(Giza) #1

Witam !

Chciałbym się dowiedzieć co musze zrobić aby móc podmienić neta z jednego kompa na drugiego - nie zależy mi na rozdzieleniu neta lecz tylko na "podmianie komputerów" ...

Czy wystarczy wpakować sterowniki?

Posiadam surfboard motorola SB5100e

Ja jestem mega leszczem jeśli chodzi o iinformatyke więc jak ktos bedzie chciał mi pomóc to błagam leszczarskim Językiem :smiley: :stuck_out_tongue:

(Rychu Punk) #2

Powinno wystarczyć jęsli przełożysz wtyczke od neta do innego kompa, ajeśli po wgraniu sterownków nie będzie działał najlepszym sposobem jest przełożenie karty sieciowej z poprzedniego kompa do tego kompa na który podmieniasz, chyba że siecówke masz zintegrowaną z płytą główną to jest już większy problem w którym ci nie pomoge, bo już nie pamiętam jak się to robiło.

(aju) #3

Wnioskuję, iż chcesz uzyskać internet na drugim komputerze ale bez rozdzielenia tak aby działał tylko na nim.

Nic prostszego: jeśli jest tylko możliwość takiego podpięcia np. modemu (starsze komputery nie mają np. USB) to instalujesz po prostu sterownik od modemu oraz konfigurujesz połączenie sieciowe w panelu sterowania.

Jeśli wszystko zrobisz poprawnie net powinien działać bez problemów :slight_smile:

(Giza) #4

Tak ale moje strerowniki jakoś się zjebachały - znaczy się te sterowniki które ściągnołem z neta (ze starego kompa). A nie wiecie przypadkiem gdzie moge znaleśc jeszcze sterowniki ...?

(Mixxers) #5

Witam, nie spotakłem się z tą wersją modemu (z 'e' na końcu), ale w każddym razie spróbuj z tymi sterownikami:

http://www.icp.pl/sterowniki.html

Instalujesz stery wpinasz karte i powinno samo sie skonfigurować - korzystasz z icpnet może?

(Giza) #6

chyba nie :smiley: w kazdym razie mam jeszcze jedno naprawde głupie pytanie gdzie dokładniej mam wrzucić te sterowniki bo niema tam opcji instal tylko uninsta :smiley:

A jeśli chodzi o konfiiguracje to się poptyam jakiehoś kola czy mi pomoże :smiley:

• Wiem ze jestem LESZCZ

(Kpc21) #7

uninstall oznacza odinstaluj więc na kompie masz już "wrzucone" sterowniki, podłącz tylko modem i powinno działać

(Giza) #8

no niby tak ale ... ale t nic nie daje , dalej nie mam neta...

(Pawelt Zarwint) #9

cześć Wszystkim. :piwo:

Jestem nowy na tym forum.

Mam troche podobne pytanie do tego wątku. Szukałem i znalazłem ten więc nie zakładam nowego tylko zadaję swoje tutaj. Mianowicie: Mój brat (jest całkowicie zielony w tym temacie, ja nie wiele lepiej) ma internet UPC, modem motorala SB5100 podłączony na USB i komputer z Windows98, ale bez przerwy coś mu się dzieje z tym kompem i postanowiliśmy, że zamontuje mu w końcu WindowsXP (tyle potrafie). I tu mam pytanko czy nie będzie problemów z netem? Czy wystarczy później tylko modem zainstalować? Czy trzeba jakieś tajne ustawienia tego neta robić? bo tego to juz zabardzo nie umiem :frowning: