Wymiana komputerów

Witam !

Chciałbym się dowiedzieć co musze zrobić aby móc podmienić neta z jednego kompa na drugiego - nie zależy mi na rozdzieleniu neta lecz tylko na “podmianie komputerów” …

Czy wystarczy wpakować sterowniki?

Posiadam surfboard motorola SB5100e

Ja jestem mega leszczem jeśli chodzi o iinformatyke więc jak ktos bedzie chciał mi pomóc to błagam leszczarskim Językiem :smiley: :stuck_out_tongue:

Powinno wystarczyć jęsli przełożysz wtyczke od neta do innego kompa, ajeśli po wgraniu sterownków nie będzie działał najlepszym sposobem jest przełożenie karty sieciowej z poprzedniego kompa do tego kompa na który podmieniasz, chyba że siecówke masz zintegrowaną z płytą główną to jest już większy problem w którym ci nie pomoge, bo już nie pamiętam jak się to robiło.

Wnioskuję, iż chcesz uzyskać internet na drugim komputerze ale bez rozdzielenia tak aby działał tylko na nim.

Nic prostszego: jeśli jest tylko możliwość takiego podpięcia np. modemu (starsze komputery nie mają np. USB) to instalujesz po prostu sterownik od modemu oraz konfigurujesz połączenie sieciowe w panelu sterowania.

Jeśli wszystko zrobisz poprawnie net powinien działać bez problemów :slight_smile:

Tak ale moje strerowniki jakoś się zjebachały - znaczy się te sterowniki które ściągnołem z neta (ze starego kompa). A nie wiecie przypadkiem gdzie moge znaleśc jeszcze sterowniki …?

Witam, nie spotakłem się z tą wersją modemu (z ‘e’ na końcu), ale w każddym razie spróbuj z tymi sterownikami:

http://www.icp.pl/sterowniki.html

Instalujesz stery wpinasz karte i powinno samo sie skonfigurować - korzystasz z icpnet może?

chyba nie :smiley: w kazdym razie mam jeszcze jedno naprawde głupie pytanie gdzie dokładniej mam wrzucić te sterowniki bo niema tam opcji instal tylko uninsta :smiley:

A jeśli chodzi o konfiiguracje to się poptyam jakiehoś kola czy mi pomoże :smiley:

  • Wiem ze jestem LESZCZ

uninstall oznacza odinstaluj więc na kompie masz już “wrzucone” sterowniki, podłącz tylko modem i powinno działać

no niby tak ale … ale t nic nie daje , dalej nie mam neta…

cześć Wszystkim. :piwo:

Jestem nowy na tym forum.

Mam troche podobne pytanie do tego wątku. Szukałem i znalazłem ten więc nie zakładam nowego tylko zadaję swoje tutaj. Mianowicie: Mój brat (jest całkowicie zielony w tym temacie, ja nie wiele lepiej) ma internet UPC, modem motorala SB5100 podłączony na USB i komputer z Windows98, ale bez przerwy coś mu się dzieje z tym kompem i postanowiliśmy, że zamontuje mu w końcu WindowsXP (tyle potrafie). I tu mam pytanko czy nie będzie problemów z netem? Czy wystarczy później tylko modem zainstalować? Czy trzeba jakieś tajne ustawienia tego neta robić? bo tego to juz zabardzo nie umiem :frowning: