Wymiana Kondensatora, Karta Graficzna Radeon 5870

Witam zakupilem za grosze uszkodzoną karte graficzną ze względu na dobre zamontowane w niej chłodzenie które na pewno wykorzystam. Zauważyłem iż na karcie brakuje jednego z kondensatorów. Nic nie smierdzi spalenizną. Mam pytanie dotyczące zakupu owego kondensatora. Czy moze byc to dowolny kondensator 16v 220uF? Wlutowałem ze starej plyty glownej 16v 180 uF ale karta nie działała. Dziękuje za pomoc

Powinien być 220uF LOW ESR i napięcie nie mniejsze niż 16V.

Dziękuje za odpowiedz, chce sie upewnić czy ten będzie się nadawał tutaj

Parametry ok, nie wiem tylko czy Cheng to dobra firma.
Ale na uruchomienie nie będzie mieć to wpływu, a jedynie na jak długo starczą.

Sprawdź jeszcze wymiary, ile jest przestrzeni między płytą a chłodzeniem.
Tak na oko, to te są bardziej podobne http://allegro.pl/kondensator-elektrolityczny-220uf-16v-mini-3-szt-i6936572853.html

Ale wracając do początku, to skąd wiesz, że w tamtym miejscu był akurat 220uF?
To są twoje ślady po lutowaniu czy były wcześniej?
Może tak być, że projekt płyty ma miejsce na kondensator, ale z jakiś powodów fabrycznie nic tam nie było.

Po co montować kondensator skoro nie wiesz czy przez jego brak lub wcześniejsze uszkodzenie inne podzespoły nie zostały uszkodzone?

A był tam fizycznie kondensator i ktoś go wylutował? czy tylko jest wolne miejsce.

Był tam kondensator wcześniej,sprzedawca powiedział ze jest urwany i wpakował mi kondensator bez nózek ktore zostaly w omawianym miejscu, wybulony i smierdział jak diabli. Tak to moje ślady lutowania

Ponawiam pytanie