Wymiana mobo=format dysku?

A jak mam zainstalować ‘świeży’ system bez formatowania ? … :expressionless:

Wtedy jak coś to będe miał 2 do wyboru, a ja tak niechcę. Jak zainstaluje new system to będe mógł ten starszy usunąć?

Jest taka opcja “pozostaw bieżący system plików” czy jakoś tak. Tylko potem będziesz miał burdel w Documents and settings i Program Files, ale jeśli nie chcesz formatować dysku, to jest to problem pomijalny.

> Jak zainstaluje new system to będe mógł ten starszy usunąć?

Będziesz mógł usunąć folder ze starym Windows. Domyślnie nowy Windows będzie w folderze bodajże “Windows.0” (stary będzie w “Windows”).

Co do usuwania sterowników:

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … opic=981.0

viewtopic.php?f=7&t=106335&start=0&st=0&sk=t&sd=a

http://www.searchengines.pl/WinXP-Usuwa … 02785.html

Ale wg mnie nie za dużo roboty, a efektu może nie być.

Co do usuwania systemu, to jego wybór przy starcie usuniesz edytując plik boot.ini.

A ta opcja “pozostaw bieżący system plików” będzie gdzieś w oknie który pokazał cosik_ktosik na pierwszej stronie?

Wybierasz partycję - w Twoim przypadku chyba C - i potem pojawi się okno:

instalacja_xp6.png

I tutaj na liście dodatkowo będzie właśnie ta opcja.

Nie pamiętam dokładnie, jak przebiega cały proces, w każdym razie musisz wybrać świeżą instalację - tak jak w tym oknie cosika_ktosika. Na pewno sobie poradzisz.

Ok :wink: Thx za pomoc, jak przyjdzie mobo jeszczę się tu odezwe :lol: i zdam relacje jak poszło ;d

Warto się w ogóle bawić w coś takiego? Dużo szybciej i łatwiej jest zainstalować system od nowa. Jeżeli masz jakieś ważne dane na partycji systemowej to zgraj je na inną lub przepal na płyty.

A da się przepalić 3 konta użytkowników (bez wchodzenia na ich konto, ja jestem adminem komputera) na dvd ??

Da się, wchodzisz na dysk C i do katalogu Documents and Settings i wszystkie foldery z nazwami kont nagrywasz na płytę.

A jak już zgram na płytkę to…? Będzie nowy win postawiony i all kopiuje do D&S? i będą one widoczne przed zalogowaniem się tak jak wcześniej ??

Dlaczego tak sobie wszystko komplikujesz? Przegraj Moje dokumenty (a najlepiej cały folder documents and settings) na płyty. Jeżeli pozostali użytkownicy zaszyfrowali swoje profile, to niech każdy z nich zrobi backup swoich danych. To chyba nie problem.

Czyli co mam zgrać na DVD jeżeli chciałbym zachować wszystkie konta bez utraty danych i potem je skopiować na nowego windowsa ??