Wymiana modemu i podłączenie routera - internet w Orange


(Patykmilek) #1

Witam.

Wczoraj kupiłem router TP-LINK WR340G/TL. Miałem zamiar stworzyć sieć wi-fi w domu. Chciałem go podłączyć tak jak na tym obrazku: http://pokazywarka.pl/1ntlff/ Jednak zaciekawiłem się , jak mam podłączyć modem i router [korzystam z modemu ADSL , są w nim tylko 2 wejścia - kabel telefoniczny i kabel USB] jeżeli mój router nie posiada wejścia USB. Doszedłem do wniosku, że muszę kupić nowy modem [jestem w Orange] , ale czy napewno mój internet będzie działał na "obcym" modemie? Może są jakieś inne sposoby? Proszę o SZYBKĄ odpowiedź!


(Cedar) #2

Routery prawie nigdy nie mają wejść USB do podłączania modemu.

Nowoczesne modemy od wielu lat mają wyjście na kabel sieciowy i takim kablem należy je łączyć z routerem.

Jeśli to jest dostęp zwany (kiedyś) “Neostrada” to najlepszym wyjściem dla Ciebie byłby zakup routera z wbudowanym modemem i nieużywanie modemu, który posiadasz.

Nie ma najmniejszego sensu kupowanie modemu, postaraj się jeśli to możliwe wymienić router.


(Semtex) #3

Przestrzegam przed kolejnymi dublami! Kolejne takie zachowanie i wyciągnę konsekwencje!


(Patykmilek) #4

Ja uparł bym się jednak przy zakupię nowego modemu jeżeli to możliwe. Moje pytanie brzmi czy da się tak zrobić i wszystko będzie OK.


(Cedar) #5

No to się upieraj.

Co do drugiej cześci Twojego pytania, to odpowiedź dostałeś powyżej a nawet ją zacytowałeś

Wbudowany modem działa tak samo jak oddzielny, tylko masz mniej kabli.

zakup tego routera był całkowicie przez Ciebie nieprzemyślany - nie sprawdziłeś czy będzie pasował do posiadanego sprzętu oraz ma wolną szybkość po WiFi (większa się przydaje przy wymianie danych między komputerami w sieci domowej podłączonymi bezprzewodowo)


(Dimatheus) #6

Hej,

Tak, jest to możliwe. Pytanie tylko o sens takiego zakupu. Naprawdę lepiej kupić router z wbudowanym modemem ADSL niż modem zewnętrzny ADSL podłączany do routera. Ale jeśli uprzesz się na ten drugi, to może być na przykład: MODEM ADSL ZXDSL 831AII ZESTAW INSTALACYJNY COMBO lub MODEM ADSL SAGEM FAST1201 ANNEX A.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Patykmilek) #7

Oki , dzięki wielkie - wytłumaczyłbyś jeszcze jak to wszystko połączyć ze sobą , bo w tym jestem naprawdę ciemny ?

Przypuszczając, że wybrał bym zakup nowego routera z wbudowanym takim modemem to jak go rozponać , mogłbyś podać przykładowe linki do takich modemów ?


(Cedar) #8

Podłączasz kablem sieciowym. Będziesz miał modem (lub router z modemem) to zobaczysz, że to jest bardzo proste. Do tego urządzenie posiada tzw. instrukcję obsługi.

Rozpoznasz go po tym, że ma gniazdko do linii telefonicznej, w opisach na np. aukcji będzie podane, że jest to modem ADSL do współpracy z liniami TP SA, Dialogu, Netii.


(Dimatheus) #9

Hej,

Ze stajni TP-Linka na przykład takie - klick.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Patykmilek) #10

Czyli podsumowywując : Mogę wybrać router/modem z “stajni” TP-LINK i spokojnie będzie działał na nim internet Orange FreeDom , tak? I jeszcze słowo wyjaśnienia: zdecydowałem się na wymianę modemu , ponieważ w moim obecnym jest około 250 błędów na kilka minut (tak stwierdził technik z Orange). Mój plan był taki, by wogóle pozbyć się tego obecnego modemu i zamiast niego kupić router. Po zamienieniu go na któryś z tych , który podał kolega wyżej, nie będę potrzebował już żadnych urządzeń tylko ten router z wbudowanym ADSL , tak ?


(Dimatheus) #11

Hej,

Jeśli kupisz router z modemem ADSL, to urządzenie to podłączasz bezpośrednio do łącza telefonicznego nic więcej nie podłączając - takie urządzenie all-in-one. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Patykmilek) #12

Oki , mniej więcej wszystko rozumiem. Na myśl nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Czy w routero-modemie z firmy TP-LINK jest wejście RJ11 czy RJ45 ,ponieważ chciałbym podłączyć się do niego bezpośrednio przez kabel RJ11 lecący prosto z “puszki” telekomunikacyjnej ?


(Dimatheus) #13

Hej,

Tak, routery z modemami ADSL posiadają złącze RJ11, właśnie po to, by kabel telefoniczny podłączyć bezpośrednio do routera. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Patykmilek) #14

Dobra , dzięki serdecznie za pomoc! Teraz idę wystawić mój obecny router w internetowym sklepie :slight_smile: Może ktoś go kupi! Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie!

Dodane 09.10.2013 (Śr) 14:55

http://allegro.pl/router-modem-tp-link- … 72414.html Co sądzicie o tym urządzeniu ? Martwi mnie tylko dlaczego nie posiada on tzw. antenki.


(Cedar) #15

Nie ma antenki bo nie ma WiFi, więc po co mu antenka? :wink:

Router może być tylko przewodowy i to właśnie taki pokazałeś.

Widać nawet, że jakiś “kulawy” ten router", ma tylko jedno wyjście LAN.

Dostałeś wcześniej linka do strony TP-Link, na dole strony są modemo-routery bezprzewodowe.


(Dimatheus) #16

Hej,

W Twoim przypadku, jeśli chcesz mieć jedno urządzenie podłączone do linii telefonicznej - czyli połączenie modemu, routera i punktu dostępowego WiFi - potrzebujesz routera bezprzewodowego z modemem ADSL, czyli jednego z urządzeń z linka - click.

Poprzedni z linków prezentował wszystkie urządzenia TP-Linka przeznaczone dla łącz telefonicznych - pytałeś bowiem i o modemy, i o routery.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Patykmilek) #17

Gorączkowo zająłem się poszukiwaniem routera. Co sądzicie o tym urządzeniu http://www.euro.com.pl/routery/tp-link- … #akcesoria ?


(Dimatheus) #18

Hej,

Tak, router WiFi TP-LINK TD-W8951ND będzie pasował do łącza Orange. :slight_smile: Jeśli nie potrzebujesz rozgłaszania sygnału na bardzo dużej powierzchni, to urządzenie to będzie idealne. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus