Wymiana napędu dvd na nagrywarkę dvd

Chcę wymienić napęd dvd na nagrywarkę dvd. Chodzi po prostu o zamienienie tego sprzętu, tzn wyjęcie starego i podłaczenie nowego :wink: Czy muszę gdzieś ten poprzedni odinstalowywać czy jakoś go specjalnie usuwać, czy Windows po włożeniu nowego sprzetu (nagrywarki) sam ją “znajdzie” a poprzedniego napędu “nie zobaczy”? :wink:

Tylko wyjmujesz stary i wkładasz nowy,jab by nie działał to zworki zamień.

ok, a tak przy okazji, czy amator taki jak ja moze mieć problem z podłączeniem sprzetu?:wink: bo mam zamiar skorzystac z instrukcji, i wiem jak podłączony ejst tamten tylko sie zastanawiam czy moge coś popsuć;)

Raczej nie jeżeli się zastosujesz do instrukcji.Trza jedynie przykręcić parę śrubek i przełożyć wtyczki ze starego do nowego oczywista komp wyłączony z prądu.

sama wymiana poszła sprawnie, zrobiłam wszystko jak trzeba. ale… no własnie zawsze musi być ale ;(

otóz po uruchomienia kompa pojawiła sie plansza o bootowaniu. włozyłam dyskietke, coś tam “rzeźbił” a pozniej dła mi tylko jedną opcję - wpisać help i ancisnac eneter. tak zrobilam i w tym moemencie koneic pieśni. nic nei można było zrobic, ani wejsc do windowsa, ani cokolwiek uruchomic. byc moze musze najpierw jakies sterowniki uaktualnic dotyczące napędów? aha, mam windows 98SE. to moze wazna informacja;)

Złączono Posta : 15.02.2006 (Sro) 13:06

oczywiscie przełożyłam z powrotem stary napęd, bo na nim sie uruchamia windows

Że jak? Windows ci się z napędu CD/DVD uruchamia? :o śmiem wątpić…

A po co.

Jak ngrywara(napęd DVD) podłączony - może na jednej taśmie z dyskiem.

Zrób tak:

Na I kanale IDE zostaw sam dysk ustawiony na zworce jako master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy.

Na II kanale IDE nagrywara DVD zworka na Master i ostatnia wtyczka taśmy,napęd DVD zworka na Slave I środkowa wtyczka tej taśmy.

Poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381