Wymiana napędu optycznego w Acer - pomocy

Witam, w jaki sposób wymienia się napęd DVD w laptopie Acer Aspire 3003? Znajoma przyniosła mi takiego laptopa bo padł jej czytnik. Nie wiem w jaki sposób wyciągnąć ten stary napęd. Odkręciłem wszytskie śróbki wokoło czytnika z dolnej częsci obuowy ale nie da się go wyciągnąć, a nie chcę na siłę go szarpać bo boję się żebym za dużo nie “wyszarpał”. Miał ktoś z takim problemem do czynienia.

wcisnąć do środka małą zasówke/chwytak z prawej strony napędu , powinien być słyszalny “dzwięk” zwalnanego zamka( patrząc na napęd z czoła od tacki) chwytak powinien się wysunąć z “napędu” (jeżeli od spodu napędu wykręciłeś śróbke od chwytaka)złapać za niego i pociągnąć energicznie ale z wyczuciem , napęd powinien się wysunąć.

Witam,

Czy mozesz blizej opisac krok po kroku jak wymienic ten naped w acerze aspire, bo jestem raczej laikiem i nie chcialbym cos spiep…:)Dodam, u mnie dvd zamocowane jest dwoma srubkami (tyle widze golym okiem), ale nie jestem pewnien, czy nie ma kolejnej w innym miejscu pod obudowa. Probowalem po odkreceniu tych 2 srobek ale niestety nie bylem w stanie go wyciagnac.

Pzdr

ma ktos jakies doswiadczenia i sie nimi podzieli, gdyz bardzo mi na tym zalezy:)