Wymiana niektorych podzespolow w pc - jest sens?

Hej,
Ponad 7 lat temu, pomogliscie mi forumowicze zlozyc pcta. Spisywal sie swietnie, ale jednak chcac pograc chocby w PUBG, mam maly problem ;D w csie 30-45 fps mi starczalo, ale PUBG nie jestem w stanie nawet odpalic, stad post. Obecny zestaw wyglada tak:

Płyta główna: AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/
Procesor: AMD Athlon II X4 630 /2.8GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/
Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5750 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP [11164-03-20R]
Pamięć: GoodRam 8GB (4x2GB) 1333MHz CL9
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
Nagrywarka: Samsung SH-S223C SATA (black)[sH-S223C/BEBE]
Zasilacz: Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]
Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black)

Chcialbym wydac mozliwie jak najmniej pesos, ale na potrzeby posta powiedzmy ze budzet wynosi 1,5-2k zlotych. Zalezaloby mi przede wszystkim na wymianie plyty glownej(najlepiej z wbudowana karta dzwiekowa 5.1/7.1), procka i grafiki.
Jak chodzi o przeznaczenie, to tak pisalem wyzej pcet bedzie sluzyl glownie do grania, ale nie na poziomie swiatowym, a raczej do zrelaksowania sie przy piwku - krotko mowiac stale 60fps przy nie koniecznie najwyzszych ustawieniach graficznych w wiekszosci nowych tytulow wystarczy spokojnie. Na wygladzie podzespolow i generowanym halasie nie zalezy mi kompletnie, pc moze chodzic i wygladac w srodku jak 50 letni Ursus.

Tak wiec, jest szansa aby kase przeznaczyc na plyte glowna, cpu i gpu, a reszte zostawic jak jest, z mozliwoscia ew. Upgrade w przyszlosci?
Nie mam tez zadnych upodoban co do intela/amd. Zalezy mi przede wszystkim na jak najlepszej wydajnosci przy mozliwie niskim budzecie.
Z gory dzieki za wszelka pomoc! (:

Szukałeś powodów dlaczego PUBG nie startuje?
Gra wymaga DX11, a HD5750 chyba to obsługuje.

Na start możesz kupić GTX1050 albo GTX1050Ti. Przyrost mocy wersji Ti mizerny, ale jak ma być przyszłościowo, to 4GB na pewno są warte dołożenia.

Na razie tyle, a resztę potem się zobaczy.
Jak zmieniać platformę, to również musiałbyś kupić nowy RAM, bo weszło DDR4.
Jedynie zasilacz, obudowę, DVD, dysk można zostawić.

Platformę będzie się opłacać zmieniać dopiero w styczniu, jak wejdą płyty H310.
Do tego miałbyś Core i3-8100.

Hmm… Karta to jednak radeon hd4550 i max co obsługuje to dx10,1. Ale nawet jakby obsługiwała, to PUBG przy dobrych wiatrach miałby 15 fps ;p. Czyli Twierdzisz, ze warto zakupić sama grafikę jak na razie, a z reszta wstrzymać się do przyszłego roku? Przy tym procku jest realna szansa na granie w PUBG przy stałych 60 fpsach? Bo jesli taka opcja wchodzi w gre, to na grafike moglbym teraz wylozyc 800-900 zlotych, zeby miec juz cos faktycznie na kilka dobrych lat do przodu. Czy znowu pojawi sie problem z brakiem zasilania, bo 400wat to bedzie malo w zasilaczu?
Wiem ze kombinuje, ale szukam zlotego srodka. Tych gpu jest tyle milionow wersji, ze ni cholery nie wiem na co sie zdecydowac, a benchmarki sprzetowe jeszcze bardziej mieszaja mi w glowie

To karta była słabiutka, na pewno fpsy były limitowane przez nią, a nie procesor.

Kiedyś w tym przedziale idealną kartą były RX470/RX570 ale kryptowaluty wymiatają każdą ich ilość z rynku.
Od Nvidii miałbyś GTX1060 3GB. Karta o wiele potężniejsza od 1050Ti, jedynie na te 3GB RAM można krzywo patrzeć.
Poczytaj recenzje i sam zdecyduj.

Jeśli nie podkręcasz niczego to zasilacz wystarczy.
Athlon: 95W
GTX1060: 120W.
To pewnie całą platforma w stresie bierze 250W.

Cudów się nie spodziewaj, CPU będzie tutaj ogromnym bottleneckiem. Traktuj to jako krok w stronę platformy z i3-8100, na te kilka tygodni zanim pojawią się tanie płyty pod Coffee Lake. Z tym procesorem GTX1060 będzie ostro zasuwał.

PUBG nie słynie z dobrej optymalizacji, więc ze starym procesorem może być słabo.
Nie widzę w sieci żadnego testu PUBGa na Athlonie.