Wymiana obudowy co z naklejką?

Prawdopodobnie wystarczy pokazać płytę instalacyjną i dowód zakupu (np. paragon fiskalny) fiesta msz rację

Pozdrawiam :slight_smile:

To prawda, ale co mają zrobić (nie)szczęśliwi posiadacze takowych komputerów? Jak udowodnić legalność naszego systemu po stracie naklejki w związku ze zmianą obudowy?

Zakładam, że faktury/paragonu nie posiadamy (kilka lat już upłynęło od zakupu sprzętu)? Mamy oryginalną płytę i nieszczęsną naklejkę, która jest naklejona na starej budzie i się np. podarła przy próbie odklejania.

Sytuacja jest czysto hipotetyczna. Chyba żaden zdrowo myślący użytkownik windy nie nakleja tej naklejki na obudowę. Niemniej jednak ci, którzy kupili kompa z naklejką mają problem przy wymianie obudowy.

To gdzie zapodziałeś fakturę. Jak ją gdzieś zgubiłeś to teraz się martw :shock: Jak masz tylko płytę i naklejkę (którą właśnie utraciłeś) to masz spory problem, Bo są konieczne dwa dowody zakupu np. płyta i naklejka, płyta i faktura etc…

Pozdrawiam :slight_smile:

:o

No i znów powielane są nieprawdy, żeby nie napisać dosadniej, a wystarczy przeczytać kilka postów w tym wątku…

Wy się męczycie z naklęjką. Po co ją przyklejać na obudowie?.. Nie lepiej na książeczce OEMowskiej? :roll:

Dajcie spokój z fakturą, wystarczy zajrzeć tu:

http://www.microsoft.com/resources/howt … l/coa.mspx

a z certyfikatem na obudowie to faktycznie problem, może w ostateczności rzucić budę gdzieś w piwnicy i okazać w razie konieczności.

[quote name=mario]a z certyfikatem na obudowie to faktycznie problem, może w ostateczności rzucić budę gdzieś w piwnicy i okazać w razie konieczności.

W nagłówku:

" Bez tego certyfikatu użytkownik nie ma prawnego pozwolenia na uruchamianie oprogramowania firmy Microsoft"

trochę niżej:

“Jakie elementy powinny towarzyszyć oryginalnemu oprogramowaniu firmy Microsoft?”

1.Etykieta Certyfikatu Autentyczności (COA)

2.Umowa Licencyjna Użytkownika Oprogramowania (EULA)

3.Nośnik z hologramem

4.Dokumentacja

[quote name=mario]Bez tego certyfikatu użytkownik nie ma prawnego pozwolenia na uruchamianie oprogramowania firmy Microsoft

Zajrzałem i:

IV.1

Certyfikat autentyczności jest najważniejszym z elementów zabezpieczeń antypirackich potwierdzających oryginalność oprogramowania Microsoftu

V.1

W obu przypadkach należy pamiętać, że ponieważ certyfikat autentyczności do systemów operacyjnych jest najważniejszym ze składników świadczących o legalności, a dodatkowo zawiera też klucz produktu, trudno jednoznacznie określić jak jego brak wpłynie na ocenę legalności przy ew. kontroli oprogramowania.

Czyli właściwie można go nie mieć, ale lepiej mieć.

Złączono Posta : 24.05.2007 (Czw) 10:18

Ostatecznie Microsoft ma tanią infolinię telefoniczną. Zadzwoniłem i poprosiłem o wyjaśnienie następujacej sytuacji: komputer składak zakupiony z zainstalowanym systemem, chcę wymienić obudowę. Miła pani poradziła mi, abym udał sie do sprzedawcy, który może w takim przypadku zamówić duplikat certyfikatu, a co jeszcze milsze - bezpłatnie!

Ciekawe, jak wyglada to w praktyce.

Ja windowsa zakupiłem w Avansie ciekawe czy tam tez mogą zamuwić duplikat certyfikatu. :frowning:

albo użyć nożyc do blachy jak to fiesta wcześniej żartował :wink: 8)

Złączono Posta : 24.05.2007 (Czw) 16:17

stolarzvip chyba raczej duplikatu nie uzyskasz, możesz spróbować zadzwonić na infolinię do microsoftu jak to wcześniej trafnie mario powiedzał.