Wymiana obudowy co z naklejką?

Mam taki problem, chciałbym wymienić obudowe ale co zrobić z naklejką od windowsa nie da się jej odklejić. Co mam teraz zrobić? POMOCY!

A kto powiedział że w komputerze w domu prywatnym naklejka musi być na budzie ??

To jest tylko jeden z wymogów, jeżeli spełniasz pozostałe ten spokojnie możesz sobie darować.

Weź nożyce do blachy, wytnij naklejkę ze starej budy i przyklej kropelką do nowej

:wink:

nic nie zrobisz albo nowa obudowa albo stara z naklejkami.Z resztą po co ci te naklejki??

Po co Ci to wystarczy pokazać oryginalną płytkę Windowsa

Nie wystarczy, potrzebne są dwa dowody legelnaości, czyli do płyty CD potrzebny jest jeszcze np dowód zakupu, lub licencja.

ewentualnie naklejka z budy wycięta nożycami do blachy :stuck_out_tongue:

Tylko po co się tak p… :stuck_out_tongue:

No i nikt nie ma racji. A wszyscy tacy pomocni… (nożyce do blachy itp…)

Do wykazania legalności systemu OEM potrzebne są dwa dowody w tym zawsze jednym musi być naklejka.

Drugi to może być płyta, może być faktura, a nawet książeczka dołączana do OEMa. Ale naklejka jest OBOWIĄZKOWA.

Przy zmianie obudowy (lub zagubieniu naklejki itp.) można nową uzyskać od Microsoftu poprzez dystrybutora sprzętu OEM.

hłe hłe No właśnie! Od dawna nurtowało mnie to!

Przecież licencja OEM nie wiąże się z obudową komputera, ale w praktyce jest nierozerwalna (czytaj nieODERWALNA). FAQ microsoftu o tym milczy.

Ciekaw jestem jak sobie z tym radzą userzy wymieniający obudowę?

Zanim coś napiszesz(wulgaryzm) pomyśl. Następnym razem nagroda zgodna z regulaminem :evil:

A jak kupiliśmy wersje OEM bez sprzętu ??

Złączono Posta : 11.05.2007 (Pią) 23:31

Ale “Dobre programy” nie 8) :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=49

Czytać i stosować,

a nożyce do blachy to niewinny żarcik

Obowiązek przyklejenia naklejki z certyfikatem mają tylko firmy składające komputery i sprzedające je razem z systemami w wersji OEM, kupując sami system OEM nie mam obowiązku naklejania certyfikatu, nikt nas do tego nie zmusza.

A to zupełnie inna sprawa. Fakt, możemy ją trzymać w szufladzie np. przy kompie.

Ale temat dotyczył już przyklejonej…

P.S. Z nożycami to był żart? No coś ty? Myślałem, że poważnie… zapomniałem tylko dodać, że należy ciąć z co najmniej kilkucentymetrowym zapasam, bo aby system był legalny, to musi to być koniecznie przyspawane do nowej obudowy. :wink:

naklejke mozna kupić na allegro i też bedzie legalnie, najważniejszy jest paragon i płyta

:hahaha:

Trzymajcie mnie, a czy nie zwrociłeś uwagi że na naklejce jest numer seryjny, ktory jak bedzie niezgodny z tym co na komputerze, to legalność pojdzie się huśtać

Za takie “porady” należy się koledze OSTRZEŻENIE lub nawet ban!

Nie dość, że bzdury kolega wypisuje, to ktoś, kto uwierzy może mieć z tego powodu sankcje karne.

A mi tam po spędzonej około 1h przy starej obudowie udało sie odkleić naklejkę i przykleić na nową bez uzywania kleju, tasmy klejącej itp. :slight_smile:

myślałem, że chodzi o tą naklejkę z logiem Windows , a wszyscy których znam nawet nie odkleili tej naklejki od pudełka ( bo po co?)

suszarką do włosów lub opalarką albo innym “palnikiem” :smiley: podgrzać z drugiej strony obudowy a naklejkę (UWAGA GORĄCE! !!

Dobra, ale tak na poważnie. Mam na obudowę komputera naklejoną naklejkę z serialem. Chcę wymienić obudowę. Starą, tą na której jest naklejka chcę sprzedać. Dobra, zdrapię ją żeby nowy user budy nie miał mojego seriala. A co ze mną? Nie mam naklejki (bo nie mam, zdrapałem, czyli nie istnieje), czy mam nielegalnego łindołsa? Co mam w takiej sytuacji zrobić?

edit

A tak “tegez” czy w licencji MS jest coś napisane o suszarkach, opalarkach itp? Jakoś się nie doczytałem…

normalnie ja odklej bo nie ma opcji żeby nie dało sie jej odkleić nad parą możesz np odklejasz ja wrzucasz do koperty/pudełka z Windowsem i po kłopocie moim zdaniem to bzdura żeby przyklejać na kompie naklejkę jak by nie można było jej wrzucić do koperty bądź też nakleić na kopercie bo nie wierze ze ktoś by zrobił z niej przedmiot użytku codziennego mi chcieli w sklepie nakleić na budę ale zaprotestowałem twardo i nakleiłem sobie na kopertę :slight_smile: i co teraz jestem nie legalny ?