Wymiana obudowy PC lub pasty termoprzewodzącej a gwarancja

Mam pytanie,czy jeśli wymienię obudowę lub pastę termoprzewożącą w komputerze który ma gwarancję to czy takie działania ją zerwą?

Raczej tak, bo ingerencja mechaniczna

Co to za komputer i gdzie kupiony że cały zakneblowany? Na co jest gwarancja, całość czy podzespoły i co masz wpisane w warunkach gwarancji?

W meksyku nawet obudowy nie mogą otworzyć bez łamania gwarancji, a plomby zmieniają kolor przy próbie ogrzania ich w celu odklejenia. Przynajmniej mój znajomy ze steama miał takie warunki gwarancji
:slight_smile:

:open_mouth: Wow, co za warunki!

Nie ma czegoś takiego jak ingerencja mechaniczna, reklamacja może zostać podważona jeśli „uszkodzenie jest mechaniczne”, samo otwarcie budy by dodać RAM czy dysk to jest normalna rzecz. Jeśli ktoś plombuje cały komputer to raczej dlatego że ma coś do ukrycia innej opcji nie widzę.

To producent udziela gwarancji na swój sprzęt i to on decyduje o warunkach i czasie jej uznania.
Ale jest jeszcze rękojmia, trwa dwa lata z tym ze w razie problemów z uznaniem reklamacji, przez pierwszy rok trwania rękojmi, to sprzedawca musi udowodnić ze usterka powstała z winy kupującego. Natomiast w drugim roku rękojmi, na kupujacym spoczywa obowiazek udowodnienia ze to była wada ukryta sprzętu. /Kodeks cywilny/

@GT1030 Pozrywaj te plomby i zobacz, co tam siedzi. @witek-pl ma rację, bo poczyttałem. Mam nadzieję, że tego GPU z tą wtyczką, co się pali nie ma tam… Poza tym, może chińskie PSU…