Wymiana ogniw w baterii asus

Witam serdecznie wszystkich zapaleńców tej dziedziny. Tak się składa że nie mam pojęcia co i jak wiec pytam.

Jakie kupić ogniwa do baterii asusa k52jk bateria: 10.8v 4400mAh.

Chodzi o to że już bateria mi padła i w pełni naładowana trzyma ok 5 min. wyczytałem że jest możliwość wymiany ogniw i to nawet na trochę mocniejsze ale nawet nie wiem jak sprawdzić jakie mam i jakie by były najlepsze do mojego modelu, z wymianą podejrzewam że dam rade ale jakie ogniwa potrzebuję.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Sama wymiana ogniw nie załatwi sprawy.

Baterie w laptopach mają wbudowany specjalizowany procesor + pamięć, która przechowuje wszelkie parametry pracy akumulatora (np. ilość wykonanych cykli ładowania) Po wymianie ogniw należy odpowiednia zaprogramować ten układ, w innym przypadku elektronika baterii nadal będzie uważała, że nic się nie zmieniło.

Dla osoby, która nie wie jak to wykonać najlepszym rozwiązaniem jest zakup kompletnej baterii a nie samych ogniw.

no wiem z tym nie bedzie problemu ale jak mam zakupic nowa to chociasz bym poprobowal na starej i moze by mi sie udalo, jestem pojetnym uczniem :slight_smile: a po za tym nie widzialem nowych baterii ktore by mialy troche wieksza pojemnosc akurat do mojego modelu