Wymiana pamięci i blue screen

Hey !!

Jakiś czas temu postanowiłem wymienić pamięć z 1024 MB na 2048 . Obecnie posiadam 2048 MB kingostona 667 Mhz . Płyta głowna to ( http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … bo_1x.html )

Płyta maksymalnie potrafi obsłużyć 2 GB ramu więc wymieniłem pamieć , Potrafi obsłużyć najwyzej 533 Mhz a pamieć taktowana jest częstotliwością 667 . Może stąd ten problem . Czy da sie jakos w biosie moze zmienić taktowanie ?

Problem występował pod systemem vista , jak również i na XP ma to miejsce . Moze nie tak często jak miało to miejsce pod vistą jednak nadal problem występuje . Ma moze ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie problemu ?

Wydaje mi sie, że pojedyńczy bank obsługuje tylko do 1 GB ale moge się mylić.

Są 4 słoty . 2 na DDR i 2 na DDR2 . W specyfikacji jest ze do 2 GB , a ja mam 2 GB :stuck_out_tongue:

Zaktualizowałem bios , sprawdziłem programem , EVEREST Ultimate Edition’’

Pokazuje

wchodzę na zakładkę , Płyta główna ‘’ . odnajduję następujące wartości .

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali : Dual DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali : 128 bitowy (a)

DRAM:FSB Ratio : 10 : 4

Rzeczywista częstotliwość taktowania 333 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 666 MHz

Przepustowość 10664MB/sek

To z jaką szybkością pracuje pamięć ( rzeczywista to 333 ) czyli z taką ?

Rzeczywista częstotliwość taktowania 333 MHz (DDR)

To jest taka z jaka jest rzeczywiście :slight_smile:

Czyli pamięć pracuje z częstotliwością 333 zamiast 533 ? Jak to zmienić ?

pracują z najwyższą z możliwych obsługiwanych przez płytę główną i pamięć - częstotliwościach zostaw na 333 (667Mhz) jest dobrze.

zainstaluj program cpu-z zakładka SPD (ustaw timigni na stałe jak podaje producent) zwiększ napięcie na slotach pamięci do 2V.

co to za pamięci ??

Pamieć Kingstona była zakupiona niby a pokazuje mi w cpuz i EVEREST Ultimate Edition że samsunga . timigni to gdzie zmienić ? Zmieniłem napięcie do 2 V i nadal to samo :confused:

przecie może być na kościach samsunga !!

w BIOS-ie opcje pamięci.

przetestuj pamięci programem memtest

Czyli z tego co zrozumiałem to pamięć pracuje jak należy ( te 333 ) jest ok ?

właściwie tak możesz zaniżyć taktowania do 533 (BIOS -> DDR FERQENCY).

A jak bym np chciał podkręcić procesor to cos z pamiecią musze jeszcze zrobić ? . Nie chce zanizać , chcę by pracowała najszybciej jak się da :stuck_out_tongue:

tak ustawić mniejsze taktowanie na ramach.

Nic nie zmieniałem , podniosłem częstotliwość z 133 na 134 i komp sie włączyć nie chciał . Pamięć mam na auto to zmienić na ile 400 , 533 ?

ustaw na 533

W biosie miałem jakieś opcje , 33 MHz , 66 MHz , 133 MHz . Wybrałem najwyższą wartość czyli 133 MHz . Płyta wykrywa teraz przy włączaniu nie 667 a 533 MHz . Się zobaczy jak będzie teraz …

Dziękuje Wszystkim za podpowiedzi a w szczególności Tobie technik_elektro