Wymiana pamięci RAM na pamięć o innym napięciu

Witam,

obecnie na płycie głównej Gigabyte GA-P35-DS3L mam dwie kostki pamięci Kingston KVR800D2N5/1G (2x: 1GB, DDR2, 800 MHz, 1,8v). Chciałbym na ich miejsce włożyć 4x GEIL GX22GB6400UDC (4x: 1GB, DDR2, 800 MHz, 2,1v). Pomimo, że na stronie producenta płyty głównej kostki te są wymienione jako akceptowane, to w instrukcji płyty głównej jest napisane, że wspierane są pamięci max 4x1,8v. Moje pytanie jest następujące: czy mogę spokojnie włożyć cztery kości pamięci, mimo że będą to cztery kości 2,1v? I pytanie przy okazji: czy dany model pamięci (np. GEIL GX22GB6400UDC) jest dostępny tylko w “jednym napięciu” (np. 2,1v), czy może być też ten sam model, ale o 1,8v?

Jakoś nie widzę żeby GEIL xxxxxxxxxUDC były na liście kompatybilności (w przeciwieństwie do xxxxxxxxxDC - które jednak działają ze standardowym napięciem 1,8V)…

Aczkolwiek: jeśli masz dobrzy zasilacz, a płyta nie ma nadgryzionej czasem sekcji zasilania - to pamięci UDC powinny ruszyć, ale ich stabilne działanie osiągniesz po ręcznej konfiguracji timingów i napięcia w BIOSie.

Przy taktowaniu 800mhz i  napięciu 1,8V prawdopodobnie ustawią się na 5-5-5-18 lub 5-5-5-15.

Jeśli będziesz mógł w Biosie (wciśnij na początku ctrl+F1) ustawić napięcie na 2,1V to wtedy będziesz mógł zmienić timingi ręcznie na 4-4-4-12.