Wymiana pamięci RAM

Witam,

postanowiłem wymienić RAM w moim komputerze. Poniżej pełna specyfikacja:

Płyta główna: ASUS PH755-M

Procesor: Intel Core i3 540

Karta graficzna: GIGABYTE GeForce GTX 970

Pamięć RAM(obecna): 2x Patriot DDR3 2GB 1333MHZ

Pamięć RAM(nowa): 2x Crucial DDR3 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9

Niezależnie od użytych slotów, konfiguracji pamięci (obecna+nowa, 2 nowe, 1 nowa), czy majstrowania w BIOSie komputer restartuje się kilka sekund po włączeniu - nie mogę nawet włączyć BIOSa.

Czy zakupiony RAM ma szansę pójść na tej płycie (np. to kwestia zabawy z ustawieniami)? Czy raczej muszę wymienić procesor i/lub płytę?

Pozdrawiam.

Kupiłeś dwie pamięci RAM po 16 GB każda (w sumie 32 GB)?

Jeśli tak, to Twoja płyta obsługuje max 16 GB w modułach max 4 GB.
https://www.asus.com/pl/Motherboards/P7H55M/specifications/

 

 

Myślę, że odpowiedź podałem powyżej.

 

PS. zastanawiam się czasami kiedy niektórzy zaczną myśleć przed np. zakupem zamiast po zakupie próbować usunąć problemy nie do usunięcia.

Widzę, że poprawiłeś ilość zakupionej pamięci, jednak to nic nie zmienia.

Wybacz, przeklejane na szybko. Kupiłem łącznie 16, 2x8. Już poprawione w poprzednim poście.
W którym miejscu na podanej przez Ciebie stronie jest napisane, że płyta obsługuje do 4GB na moduł? Nie mogę znaleźć tej informacji.

" 4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 2200(O.C.)*/2133/1866/1800/1600/1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory" - zawsze jest to podawana sumaryczna ilość we wszystkich gniazdach, zawsze przy równym obłożeniu czyli 16 :4 = ? a nie, że maksymalna na jedno gniazdo to 16 GB. :wink:

W instrukcji obsługi podane są maksymalnie moduły 4 GB.
Zapewniam Cię, że gdyby płyta obsługiwała 4 x 16 czyli w sumie 64,  to producent na pewno dokładnie i wyraźnie by to zaznaczył, bo to by przyciągnęło klientów.

 

Nie ma nic do wybaczania, nie gniewam się, mnie bawią takie sytuacje :wink: