Wymiana pasty na Procku AMD Athlon(tm) X2 Dual-Core QL-60

Witam

Posiadam Asusa X70z odkąd pamiętam temperatura w nim waha się między 80 a 100 stopni lecz zaczynam się obawiać ze procesor powoli zaczyna się przegrzewać bo komputer coraz bardziej “muli” i się zawiesza przy prostych czynnościach formatowałem go około 3 tygodnie temu (po formacie wyczyściłem tez wiatrak) ale niestety nic to nie dało i o to moje pytanie czy wymiana pasty na Procku coś mi da? a może jest tego jakaś inna przyczyna?

Dotknij radiatora i zobacz czy faktycznie gorący jest.

Ja mam Athlona 64 X2 6400+ i teraz jak gram sobie np. w Mass Effecta 1 to temperatura idzie do 70-80 st. C.

Ponadto w pokoju skwar na całego. Nie wiem czy to dobrze bo z jednej strony świadczy o dobrym wyprowadzaniu ciepła ale z drugiej że proc się grzeje.

tak jest gorący, temperatura którą podałem jest gdy komputer używam tylko do np gg, przeglądarki. Podczas gier wzrasta…

A zdejmowałeś radiator i patrzyłeś ile tej pasty jest? Ogólnie to zawsze po zdjęciu radiatora trzeba nałożyć nową pastę.

Jeżeli radiator nie parzy przy dotykaniu (a przy 80 st. powinien) to możliwa wina braku pasty lub jej zużycia. Zdejmij radiator i zbadaj sytuację.

Radiatora nigdy nie zdejmowałem, parzy. Komputer ma około 2 lat i z tego co mi wiadome ta pasta nigdy nie była wymieniana pomimo ze był oddany kilkukrotnie do serwisu. I jeszcze napotkałem na taki problem nie wiem czy tak powinno być ale gdy chce lekko przekręcić wiatrak nie mogę, przeskakuje on tak jak by o jeden “ząbek” a jak kręcę nim szybko chodzi normalnie.

Jeżeli chodzi o te ząbki to normalne. Taki ruch powoduje magnes zawarty w wiatraku. Ja osobiście proponuję jakiś wiatrak z wyższej półki. To chyba najbardziej rozsądny sposób pozbycia cię ciepła i resetowania.

To z wiatrakiem to chyba normalne. Ważne aby chodził gładko bez oporów. Sprawdź jeszcze czy jest dobrze zamontowany tj. Czy powietrze dmucha na radiator.

Skoro radiator parzy to wygląda na to że pasta dobrze przewodzi temperaturę. Ale wymiana nie zaszkodzi.

Jeżeli chcesz faktycznie obniżyć temp zamontuj dodatkowy wiatrak. Lub zmień chłodzenie na wydajniejsze.

Ok dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile: